Черкащан, яким субсидію призначили з 1 січня 2019 року, можуть її позбавити за борги зі сплати комунальних послуг. Це пов’язано із затримкою у надходженні коштів на персональні рахунки споживачів підприємствам-постачальникам послуг. Хто робить збій у системі монетизації субсидій, з’ясовували «Сільські обрії». 

У 59-річної пенсіонерки Валентини А. з Худяків (жінка просить не називати своє прізвище) виросло більше 7 тисяч боргу за комунальні послуги. Жінка в розпачі. Вона має інвалідність. Від перенервування в неї піднімається цукор, але стриматися від хвилювань не може. Каже, борг за газ має вперше за багато років, що їй призначають субсидію.

– Мені субсидію на оплату житлово-комунальних послуг перепризначили 2 січня 2019 року в розмірі 3479 гривень. Обрахунок зробили швидко. Дали 400 кубів газу і 170 гривень обов’язкової плати. Хата в нас велика, тому ми не вкладаємося в ці норми. За те, що використовували понад норму, розрахувалися, а в березні вже сподівалися, що гроші для виплати субсидії прийдуть в Ощадбанк, а він перерахує їх в «Черкасигаз» та «Черкасизбутенерго», відповідно до запровадженої монетизації субсидій, – розповідає жінка.

Проте саме на цьому етапі й розпочалася гірка епопея, яка завела пенсіонерів до боргів та ризику взагалі втратити субсидію в наступному опалювальному сезоні.

Коли жінка звернулася до відділення Ощадбанку, що на площі 700-річчя у Черкасах, з питанням, чи перерахували її субсидію постачальникам комунальних послуг, їй там відповіли, що державні кошти на її персональний обліковий рахунок зайшли, але перераховувати їх нікуди – «Черкасигаз» відмовляється надати рахунки.

– Ми з чоловіком кинулися в «Черкасигаз», який тут же поруч знаходиться, – схвильовано розповідає вона. – А там відповіли: «Нехай банк вгамує свої апетити за перерахування коштів, ніяких рахунків ми їм передавати не будемо. Це взагалі така вказівка по країні». Це передаю дослівно. Я вже й на гарячу лінію Ощадбанку дзвонила, і урядову гарячу лінію, і гарячу лінію «Черкасигаз» – скрізь одні відмовки: в Ощадбанку кажуть, що гроші є, в Черкасигаз – що ніяких вказівок не передавати рахунків немає, а на урядовій лінії пообіцяли розібратися і передати моє звернення в Черкаси. А що ж мені робити? Я з острахом чекаю квитанцію у квітні, де за три місяці боргу за газ вже буде 10,5 тисяч гривень? За світло я оплачую, бо сума там невелика – 100-120 грн, хоч там теж субсидія є. Субсидія лежить на рахунку в банку, а в нас росте борг. І до 1 травня ми його, звісно, не погасимо. За що? У мене пенсія 1500 гривень, у чоловіка – 1497 гривень. А це означає, що в наступному опалювальному періоді нам за ці борги субсидії не дадуть. І як нам жити?

Пенсіонери вже готові позичати в сусідів, чи й в кредит брати гроші, аби віддати їх за комунальні борги. Але вони не певні, що цьогоріч після закінчення опалювального сезону отримають свої кошти для виплати субсидії, що накопичилися на їхніх персоніфікованих рахунках одержувачів субсидії в Ощадбанку.

– У банку нам сказали, що гарантувати цього не можуть, бо не знають, що буде після виборів. Що ж це робиться? – обурюється жінка.

Аби з’ясувати, хто ж робить збій у системі монетизації субсидій і що робити людям, яким субсидію призначили із січня 2019, а в них ростуть борги за комуналку, «Сільські обрії» направили запити на доступ до публічної інформації в Ощадбанк, і ПАТ «Черкасигаз». Натепер чекаємо на відповідь. Тож далі буде….

Опубліковано в Новини громад

Дошкільний навчальний заклад «Сонечко», що у селі Лозівок Черкаського району, днями отримав нову пральну машину. Оскільки застаріла техніка не підлягала ремонту, колектив дитсадка змушений був шукати підтримки від благодійників. Допоміг придбати і особисто передав техніку народний депутат від Черкащини Владислав Голуб.

«Пральною машиною ми користувалися 17 років. Торік відремонтували її за власний кошт, потім вона знову вийшла з ладу і нині не підлягає ремонту. Ми тривалий час шукали, хто нам допоможе вирішити проблему, зверталися до місцевих депутатів. А тим часом перебивалися, як могли, носили прання додому, – розповіла завідуюча ДНЗ «Сонечко» с. Лозівок Марія Козодой. – Потім звернулися до громадської приймальні народного депутата Владислава Голуба. Щиро дякуємо за те, що змогли допомогти».

Минулого тижня в рамках роботи на своєму виборчому окрузі Владислав Володимирович навідався у дитсадок і особисто передав колективу пральну машинку.

«Це найменше, що ми можемо зробити, аби полегшити роботу колективу і догляд за дітьми. Приємно, що нам вдалося віднайти спонсорські кошти на придбання техніки», – зазначив нардеп.

За словами Владислава Голуба, найважливішими пріоритетами в розвитку держави мають бути якісна освіта і медицина, а тому діти повинні отримувати найкраще, а їхнє навчання і виховання – відповідати європейським зразкам.

Нагадаємо, у 2018 році на розвиток освіти в Черкаському районі нардеп залучив понад 2 млн грн з державного фонду соціально-економічного розвитку. Кошти були спрямовані на заміну вікон, придбання комп’ютерної та побутової техніки у школи та дитсадки, а також на капремонт каналізаційної системи та влаштування біологічної очисної установки у Мошнівській ЗОШ.

Опубліковано в Головні новини

П’ятьма майданчиками вже поповнилася цього року спортивна інфраструктура Черкаського району. Три з них встановили в населених пунктах Степанківської ОТГ: Степанках, Хацьках і Бузукові. Ще по одному – в Думанцях та в одній із військових частин, що в Дубіївці.

На урочисте відкриття спортивних об’єктів у Степанківській та Хацьківській школах у понеділок, 8 квітня, завітав народний депутат Сергій Рудик. Майже 800 тис. грн державної субвенції на їх придбання та монтаж у населених пунктах 198-го округу в межах Черкаського району він «вибив» торік. Встановлювати тренажери почали вже цьогоріч – щойно дозволили погодні умови.

– У попередні роки, аби кошти на соціально-економічний розвиток не «згоріли», сільські голови часто підписували акти «невиконаних» робіт, я їх навіть називаю так – невиконаних, або ж доробляли роботи поспіхом. Уже другий рік за моїм наполяганням кошти такої субвенції є перехідними. Тож тепер ті самі майданчики не потрібно вкопувати в мерзлу землю, можна дочекатися теплої погоди і встановити їх за всіма правилами, – зазначає Сергій Рудик.

За словами директорів шкіл Катерини Яценко та Володимира Рожелюка, нові тренажери сприятимуть не тільки урізноманітненню дозвілля та покращенню фізичної форми, а й зростанню спортивних досягнень дітей. Тож депутату вручають подяку за допомогу в розвитку спорту та благоустрою навчальних закладів. Та найбільше радіють школярі – під час перерви на майданчиках немає жодного порожнього тренажера.

Цього ж дня спортивний майданчик відкривають і в одній із військових частин, що в Дубіївці. Адже, як зазначив Сергій Рудик, тренажери потрібні не тільки дітям у навчальних закладах, а всім, хто любить спорт і дбає про свою фізичну форму та здоров’я!

Найближчим часом у населених пунктах району, що входять до 198 виборчого округу, мають змонтувати ще два дитячі та три спортивні майданчики. Відтак їх загальна кількість сягне 36 одиниць. Крім цього, в Червоній Слободі діє міні-футбольне поле зі штучним покриттям. Ще два такі ж добудовують у Леськах та Хуторах. На цей рік також заплановане будівництво баскетбольно-волейбольного майданчика у Червоній Слободі.

– Ще на початку своєї каденції поставив перед своєю командою завдання, щоб у межах округу не було жодного населеного пункту, де б не було встановлено дитячого та спортивного майданчика. Адже жителі маленьких сіл мають таке ж право на гідні умови життя, дозвілля, виховання та навчання своїх дітей, як і жителі великих міст. Завдання виконав і навіть перевиконав. Ба більше – у нас вже є населені пункти, де діє і дитячий майданчик, і спортивний, та ще й міні-футбольне поле. Переконаний: вони покращать дозвілля дітей та заохотять молодь займатися спортом на свіжому повітрі замість проводити час за комп’ютером чи займатись невідомо чим, – підсумував Сергій Рудик. 

Опубліковано в Головні новини

В управлінні праці та соціального захисту Черкаської РДА розповіли про механізм виплати разової грошової допомоги до 5 травня в 2019 році та розміри допомоги ветеранам війни.

Особи з інвалідністю внаслідок війни 1 групи можуть отримати виплату в розмірі 3850 грн, особи з інвалідністю внаслідок війни 2 групи – 3400 грн, особи з інвалідністю внаслідок війни 3групи – 2950 грн, учасники бойових дій – 1295 грн, члени сімей загиблих (померлих) – 840 грн та учасники війни – 530 грн.

Пенсіонерам, які перебувають на обліку в органах Пенсійного фонду, виплата буде проведена перерахуванням коштів на особистий рахунок за місцем отримання пенсії. Разом з тим, відповідно до п.2 постанови КМУ № 237 від 20.03.2019, ветерани, які не є пенсіонерами і не є військовослужбовцями, можуть звернутися за місцем роботи: списки на виплату допомоги подаються туди.

Підпунктом 4 п. 1 постанови КМУ №237 від 20.03.2019 передбачено: особи, які не отримали грошової допомоги, зокрема ті, що набули статусу згідно зі статтями 6, 7, 9, 10 і 11 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» до 5 травня 2019 р. включно, мають право звернутися за нею до районного органу соціального захисту населення за місцем реєстраціїта отримати її до 30 вересня 2019 року.

Отже, враховуючи викладене та з метою забезпечення виплати разової грошової допомоги, ветерани війни (окрім військовослужбовців), на яких не було подано списків будь-якими структурами, будуть звертатися із заявою про виплату допомоги до управлінь соціального захисту населення.

За додатковою інформацією звертатися за тел. 64-34-72 – відділ персоніфікованого обліку отримувачів пільг управління праці та соціального захисту населення РДА.

Опубліковано в Політика

Календар

« Квітень 2019 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30