Уряд затвердив умови призначення і виплати допомоги на важкохворих дітей, яким не встановлено інвалідність. Як її отримати, розкажуть в управлінні праці та соціального захисту населення Черкаської РДА за тел. 64-12-63 або у сільських радах за місцем проживання.

Як повідомляють в Управлінні праці та соціального захисту населення Черкаської РДА, новий вид державної соціальної допомоги розрахований на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, на дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідність.

Ця допомога призначається одному із батьків, усиновлювачів, опікуну, піклувальнику, одному із прийомних батьків, батьків-вихователів, який постійно проживає та здійснює догляд за хворою дитиною, і надається щомісячно в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Щоб отримати допомогу, потрібно подати такі документи:

1)    заяву законного представника дитини, який постійно проживає та доглядає за хворою дитиною;

2)    копію свідоцтва про народження дитини (з пред’явленням оригіналу);

3)    документ, що підтверджує повноваження усиновлювача (копія рішення про усиновлення); опікуна, піклувальника (копія рішення районної, районної у Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі утворення) ради, сільської, селищної ради об’єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки); прийомних батьків, батьків-вихователів (копія рішення районної, районної у Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради про влаштування дитини до дитячого будинку сімейного типу або прийомної сім’ї);

4)    довідку про тяжке захворювання дитини, список яких поданий вище, що видається лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу, відповідно затвердженого КМУ переліку захворювань.

Допомога особі, яка доглядає за хворою дитиною, призначається з дня звернення за її призначення та виплачується шість місяців, незалежно від одержання інших видів державної допомоги. Виплата допомоги на наступний період продовжується на підставі заяви законного представника дитини та довідки про захворювання дитини з дня зупинення виплати, якщо звернення надійшло протягом одного місяця з дня її зупинення. Коли в період виплати допомоги особі, яка доглядає за хворою дитиною, дитині встановлено інвалідність, така допомога виплачується до дня встановлення інвалідності.

Опубліковано в Новини громад

Упродовж 2019 року Управління Держпраці в Черкаській області планує перевірити понад 600 суб’єктів господарювання. Серед них 7 великих підприємств та кілька ФОПів по Черкаському району.

Управління оприлюднило Річний план здійснення заходів державного нагляду (контролю) на поточний рік зі змінами на офіційному сайті. Так, серед тих, кому слід очікувати на перевірку фахівців Держпраці щодо додержання законодавства у сферах промислової безпеки, охорони та гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, а також додержання законодавства у сферах зайнятості населення, зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю – ДП «Перемога Нова», СТОВ «Ломовате» у травні, СТОВ «Маяк» у червні, ТОВ «Науково-виробниче об’єднання «Зубр» – у липні, ТОВ «Автозаправний комплекс «ОКТАН» – у серпні, СТОВ «Дубіївка Нова» – у листопаді, ТОВ «Автогазінвест» – у грудні. Окрім того, будуть перевіряти приватних підприємців у Геронимівці та Червоній Слободі.

Разом з тим, Управління Держпраці у Черкаській області попереджає суб’єктів господарювання про вірогідність телефонних дзвінків невідомих осіб до підприємств, установ та організацій, де заплановано проведення планових перевірок. Шахраї під виглядом інспекторів Управління вимагають у підприємців гроші, обіцяючи провести перевірку «без значних штрафів і неприємностей».

– У разі виникнення підозри, роботодавець може звернутися для підтвердження повноважень головних державних інспекторів до сектору управління персоналом Управління Держпраці у Черкаській області за телефоном (0472) 36-21-78, – наголошує начальник Управління Держпраці у Черкаській області Олена Лазарєва. – З метою захисту від неправомірних перевірок потрібно зафіксувати дані службових посвідчень (ПІБ, посаду, номер посвідчення, дату видачі, термін дії, орган, який його видав), при відмові ж такого «інспектора» – викликайте поліцію.

 

Опубліковано в Політика

Стільки доведеться сплатити підприємству, де працює 8-15 осіб без працевлаштованої особи з інвалідністю до Фонду соціального захисту інвалідів. Якщо ж чисельність працівників буде до 25 осіб, – то адміністративно-господарські санкції сягають понад 50 тисяч гривень за рік. Це при офіційній мінімальній заробітній платі 4173 грн.

Нагадаємо, нормативи робочих місця для працевлаштування осіб з інвалідністю та розміри адміністративно-господарських санкцій за їхнє невиконання прописані в ст. 19 та 20 ЗУ «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні». Норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю становить чотири відсотки середньооблікової чисельності штатних працівників за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, – у кількості одного робочого місця. Такі підприємства реєструються у відповідних відділеннях Фонду соціального захисту інвалідів за своїм місцезнаходженням і щороку подають туди звіт про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю.

Підприємства, де за нормативами має бути, а не працевлаштовані особи з інвалідністю самостійно щороку до 15 квітня сплачують до Фонду адміністративно-господарські санкції: підприємства, де працює від 8 до 15 осіб, – половину середньої річної заробітної плати встановлену на підприємстві, від 16 до 25 осіб – середню річну заробітну плату. Приміром, якщо на підприємстві працює 8 осіб і всі вони офіційно отримують мінімальну заробітну плату у розмірі 4173 грн, то адміністративно-господарські санкції до Фонду становитимуть понад 25 тисяч гривень, а якщо працюючих 25, – то понад 50 тисяч гривень за рік. За порушення термінів доведеться сплатити пеню у розмірі 120% річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк. Якщо ж підприємець не виконуватиме нормативів, не сплачуватиме санкцій та не подаватиме звітів до Фонду, то йому доведеться сплатити ще й штраф у розмірі від десяти до 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Опубліковано в Новини громад

Календар

« Січень 2019 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31