Минулого тижня «Осінь весільна» зібрала 30 фольклорних колективів з різних регіонів України у Національному музеї народної архітектури та побуту України.

На культурно-мистецькому святі у Пирогово Черкащину представляли фольклорний ансамбль «Тубіляночка» Черкаського районного будинку дитячої та юнацької творчості, фольклорний гурт «Дивограй» Тубільцівського будинку культури (керівник Ганна Однорог) та фольклорний гурт «Витоки» при музеї Т.Г. Шевченко в с. Мошнах (керівник Ганна Грицик). Творчі колективи відтворили весільний обряд «Дівич вечор» та «Свашкові пісні».

- Взяти участь у такому масштабному заході, звісно, ми не змогли б без допомоги адміністрації школи, сільського голови Надії Шафікової та фінансової підтримки ДП «Перемога Нова», - висловлює подяку керівник ансамблю «Тубіляночка» Ганна Однорог. -  Окрім того, професійну фото- та відеозйомку ми отримали завдяки директору Черкаської районної станції юних техніків Миколі Якименку та  відеооператорам Олександру Павлову та Григорію Хижняку. Подібні свята та заходи – це один із напрямків патріотичного виховання нашої молоді, залучення до вивчення власної історії, традицій та обрядів, тобто збереження культурного надбання українського народу.

Опубліковано в Культура
Вівторок, 11 вересня 2018 11:04

«Кубок Вільшанки» у байбузівців

Щороку за традицією в Байбузах на березі річки проходить турнір з волейболу «Кубок Вільшанки». Цьогоріч змагалися за нього команди з Черкаського району та волейболісти Старосілля Городищенського району.

У першому «бою» зустрілися команди с. Байбузи та гості із Городищенського району. Боротьба тривала на рівних і лише третя партія вивела господарів у фінал турніру. За таким сценарієм проходила гра між командами с. Будище та ВК «Дубовик» з Руської Поляни. В цій грі перемогу отримала команда с. Будище. Відтак у фіналі зустрілися волейболісти з Байбузів та Будища. Попри зливу, з якої, власне, й стартувала гра, спортсмени не покинули волейбольний майданчик і байбузівські волейболісти довели гру до перемоги.

В результаті ігор місця розподілились так: 

1 місце – с. Байбузи

2 місце – с. Будище 

3 місце – «Дубовик» с. Руська Поляна  

4 місце – с. Старосілля.

Після завершення турніру господарі поля, завдяки старанням сільського голови Петра Лисенка, пригощали спортсменів, гостей та вболівальників козацькою кашею.  

Анатолій Жила, директор ДЮСШ «Мрія»

Опубліковано в Спорт

Минулого тижня  у Черкасах працювало «Місто професій», де діти могли спробувати себе в різних професіях, отримували зарплатню та витрачали її на власний розсуд.

Такий захід проводиться в Україні уже вп’яте за ініціативи Міжнародного ділового журналу «Community».

-        Служба зайнятості вже другий рік поспіль бере участь у «Місті професій», оскільки вважає саме такий формат найбільш ефективним для пізнання дітьми світу професій, - зауважив директор Черкаської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості Олександр Гриценко.

Цьогоріч на локацію Служби зайнятості завітали 237 дітей. Їм пропонували різноманітні конкурси, тести, анкети та можливість спробувати себе в ролі профорієнтатора.

Загалом ідея заходу - сформувати правильне уявлення про суть різних професій, приміряти ролі фахівців та в майбутньому самовизначитись зі справою всього життя. Це імпровізоване містечко, де розташувались представники різних професій, а учасники – діти від 3 до 18 років – випробовували себе в них. На вході до містечка діти отримували паспорти, які давали їм можливість влаштуватись на роботу. За виконану роботу «працівники» отримували винагороду в місцевій «валюті» - гривниках, які потім могли обміняти на подарунки в спеціальному магазині. Організації та підприємства міста долучились до проведення заходу, завдяки чому там були представлені такі професії, як кондитер, кухар, рятувальник, пожежник, кінолог, лікар, будівельник, залізничник, працівник банку та інші.

Опубліковано в Освіта

Календар

« Вересень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30