На думку лікарів Черкаського району, заходів, що проводяться на місцях, недостатньо, щоб зупинити поширення цих небезпечних хвороб. Як цьому зарадити вирішували під час засідання Ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

-         Питаннями ВІЛ-СНІДу на 70 % займаються виключно медики. Хоча, по суті, медики постфактум отримують готовий матеріал – пацієнта, якого потрібно досить часто спершу налаштувати на лікування, а потім швидко надати кваліфіковану допомогу, - зауважує районний лікар-інфекціоніста Черкаської ЦРЛ Галина Аза. – Проте, на мою думку, розпочинати варто не з цього, а з пропаганди здорового способу життя.

Торік з 4600 обстежених у 29 осіб вперше виявили ВІЛ-інфекцію. Загалом на диспансерному обліку в кабінеті «Довіра», створеному при Центральній районній лікарні станом на 1.01.2018 року перебуває 179 осіб, які мають ВІЛ-інфекцію. Всі вони отримують антиретровірусну терапію та допомогу необхідних фахівців.

Широка інформаційно-роз’яснювальна робота в навчальних закладах, відновлення виїздів мобільних груп в населені пункти, а також діяльності пересувного флюорографа, – такі перші кроки, щоб запобігти поширенню чи сприяти ранньому виявленню захворювання на туберкульоз, ВІЛ-інфекцію та СНІД, озвучили лікарі Черкаського району.

-         Ми спільно маємо посилити пропаганду здорового способу життя. Для цього потрібно обрати нові, сучасні форми та методи роботи, які сприйматимуться молоддю, - зауважує Галина Аза. - Можливо варто повернутися до функціонування мобільних бригад у складі лікаря-інфекціоніста, фтизіатра, чи гінеколога, чи інших фахівців, які здійснюватимуть спільні рейди та проводитимуть інформаційно-роз’яснювальну роботу в навчальних закладах.

Не менш страшною хворобою, що набирає обертів у суспільстві, є туберкульоз.

-         Якщо уберегтися від захворювання на ВІЛ можна, адже в переважній більшості хворі заразилися статевим шляхом, то від захворювання на туберкульоз не застрахований ніхто, - зауважує районний лікар-фтизіатр Черкаської ЦРЛ Леся Сакевич. – Негативно впливає також антиреклама в ЗМІ щодо проведення проб Манту, завдяки якому можна попередити небезпечне захворювання.

Як варіант попередження зростання захворювання фахівці пропонують відновити виїзди пересувного флюорографа у населені пункти району, де безкоштовно могли б обстежитися всі бажаючі.

За підсумками наради фахівці відділу освіти, відділу сім’ї, молоді та спорту, лікарі ЦРЛ та Центру первинної медико-санітарної допомоги, обласного дитячого санаторію “Руська Поляна”, Товариства Червоного Хреста, управління праці та соціального захисту населення визначилися з новим напрямком роботи.

 

Опубліковано в Медицина
Середа, 07 лютого 2018 16:01

Коли діти допомагають дітям

Тубільцівські школярі в рамках акції «Допоможи дитині» зібрали продукти, одяг та канцелярське приладдя для дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах.

Гуманітарний вантаж передали в Черкаський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

-         Дякуємо директору Тубільцівської ЗОШ Миколі Майданіку та всім учням, батькам, вчителям, які організували таку акцію. Допомогу від тубільцівських дітей отримають родини, що опинилися в складних життєвих обставинах. Приміром деякі речі та канцелярське приладдя вже передали родині в Кумейки, - повідомила директор Центру Людмила Гончар. – Окрім того, її отримають ще категорійні діти в Геронимівці, Худяках, Сагунівці, Хуторах, Думацях. 

Опубліковано в Освіта

Правову підтримку у цивільних та адміністративних справах, а також юридичну допомогу потерпілим та свідкам у кримінальних провадженнях безкоштовно допоможуть отримати у Черкаському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Послуги адвоката у справі оплатить держава.

                 Право на безоплатну вторинну правову допомогу мають соціально незахищені категорії осіб. Це, зокрема, діти-сироти, ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (у том числі й учасники АТО), малозабезпечені, люди з інвалідністю, переселенці та особи, які претендують на отримання статусу внутрішньо переміщеної особи, біженці, та інші відповідно до ст. 14 ЗУ «Про безоплатну правову допомогу», а також особи, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі. Крім того, розширено категорію дітей як суб’єктів права на БВПД.  Отримати її відтепер можуть усі діти.

Система безоплатної правової допомоги дає шанс на справедливе правосуддя для кожного. Адже є чимало людей, які не можуть оплатити послуги адвокати через їх високу вартість. Тепер, усі хто мають незначний дохід, можуть отримати адвоката, а за його роботу сплатить держава. Адвокати системи безоплатної правової допомоги мають досвід, проходять конкурсний відбір та регулярне навчання.

                Аби отримати послуги адвоката, потрібно надати документи, які підтверджують належність особи до вказаних категорій. Після перевірки документів, працівником центру упродовж 10 днів видається наказ про надання чи відмову у наданні безоплатної вторинної правової допомоги та призначається адвокат.

                    Нагадаємо, тривають виїзди до сіл Черкаського району в межах проекту Мін'юсту “Я маю право”. Його завдання забезпечити українців інформацією про права, гарантовані їм Конституцією і законами України, навчити ці права реалізовувати та захищати. З графіком надання адресної безоплатної правової допомоги незахищеним верствам населення можна ознайомитися на сайті Головного територіального управління юстиції у Черкаській області.

Дізнатися більш детальну інформацію про роботу Черкаського місцевого центру з надання БВПД та уточнити належність до категорії громадян, які мають право на безкоштовного адвоката, можна звернувшись за адресою:

                м. Черкаси, вул. Гоголя 221; телефон: (0472)333-228;

електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Опубліковано в Політика

Календар

« Лютий 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28