Аби розчистити місцеві дороги, сільські голови самі сідають за кермо трактора та беруться за бензопили.

Другу добу поспіль ліквідовують наслідки негоди у Дубіївці. Сильні снігопади там призвели до налипання снігу на електродротах, в результаті чого жителі села залишаються без світла. Розчищати сільські дороги не встигають. За кермо трактора сів і сільський голова Олександр Кривошея.

-         Нині без світла все село. Поки аварійні служби Черкаського РЕМу ліквідовують поломки, аби швидше впоратися зі снігом, стаємо до роботи гуртом, - повідомив він у телефонній розмові.

Як і в липневий буревій, негода знову не оминула населені пункти Мошнівського куща. Найбільше постраждали Будище, Мошни, Кумейки, Яснозір’я.

-         Дерева знову повалило і снігу по коліна. Тягну бензопилу, будемо звільняти із сніжного полону односельців та заклади соцсфери, - теж у телефонній розмові коротко відповів сільський голова Григорій Приходько.

Краща ситуація в наслених пунктах Чигиринського напрямку. За словами сільського голови Леськівської сільської ради Миколи Баса, в селі випало 10-20 сантиметрів снігу, тож навіть дорогами, які ще не встигли очистити від снігу, можуть проїхати машини та ходити пішоходи. Очищати сільські дороги допомагають місцеве товариство ТОВ «Агростарт» та  техніка консервного заводу. Інтернет, водо- та електропостачання наявне і в Чорнявці.

-         Розчистили дороги нам техніка місцевого СТОВ «Нива», яке завжди допомагає сільчанам взимку, - каже сільський голова Василь Супрун.

У Думанцях, за словами сільського голови Сергія Кукушкіна, теж основні сільські дороги очистили за допомогою техніки ТОВ «Дельта».

Особисто проінспектував доїзд до  населених пунктів Вергунівської сільської ради Тарас Горбенко:

-         Щойно повернувся від Нечаївки-2. Проїхати можна. Дороги прочистили коштом з місцевого бюджету. Техніки райавтодору не бачили. Надзвичайної ситуації в населеному пункті немає. 

Опубліковано в Новини громад

Перше цьогоріч засідання клубу за інтересами «Промінь надії» відбулося днями у Свидівку. Учасники зустрічі обговорили народні традиції новорічно-різдвяних святкувань.

-         Оскільки  в Свидівку практикується кінотерапія, підопічні переглядали відеоролики про традиції святкування  Андрія, Миколая, Різдва Христового, Маланки,  Водохреща, - розповіла  завідувач відділення денного перебування Терцентру  Леся Лисенко. – А потім обговорили побачене та поділилися спогадами. Особливий інтерес викликала непідвладна рокам  тема кохання: як колись на Андрія ворожили. Літні учасниці клубу за інтересами пригадали поширені колись та перевірені часом способи дізнатися про свою долю. Наприклад, підійти до вікна багатодітної родини й послухати про що говорять. Якщо почуєш слово «йди» - незабаром будеш у парі. Якщо ж прозвучить «сядь» - принаймні ще рік  дівуватимеш. І розповіли кілька цікавих історій як і самі колись ворожили.

Опубліковано в Новини громад

З 1 січня 2018 року збільшена фінансова відповідальність роботодавців за порушення законодавства про працю. Штрафи можуть сягати 128 690 грн.

Управління Держпраці у Черкаській області зазначає, що згідно з ухваленим Законом «Про Державний бюджет України на 2018 рік» мінімальна заробітна плата з 1 січня становить у місячному розмірі – 3723 грн та у погодинному – 22,41 грн.

– Одне з головних завдань Управління – поінформувати громадян про їхні трудові права, а також негативні наслідки незадекларованої праці. При взаємодії з роботодавцями фахівці Управління, у першу чергу, проводять роз’яснювальну роботу, попереджають про відповідальність у разі порушення законодавства про працю, інформують про переваги функціонування в законодавчому полі. На жаль, трудова культура у нашому суспільстві поки лише формується, тому зростання розмірів фінансових санкцій – дієвий механізм впливу на несумлінних роботодавців. Збільшення розмірів фінансової відповідальності роботодавців за використання нелегальної праці має позитивно вплинути на ринок праці, посилити соціальний захист працівників, а також загалом позитивно позначитися на економічному розвитку і соціальній стабільності в Україні, – коментує зміни в фінансових санкціях начальник Управління Держпраці у Черкаській області Олена Лазарєва.

Нагадаємо, торік в рамках пілотної кампанії Міжнародної організації праці з подолання незадекларованої праці фахівці Управління Держпраці максимально інформували населення про ризики неофіційного працевлаштування і переваги офіційного оформлення трудових відносин.

– Інформаційно­роз’яснювальна робота є і залишається пріоритетним напрямом нашої діяльності. Проте при виявленні фактів порушення законодавства фахівці Управління діють у рамках, передбачених Кодексом законів про працю України. Тобто жодних «попереджень» і «поблажок» ми не допускаємо, – зазначає заступник начальника Управління Марина Жаркова.

Інспектор праці й об’єкт відвідування: штраф замовляли?

Фахівці управління нагадують, що трудові відносини роботодавця із працівником розпочинаються із укладання трудового договору, який оформляється наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення ДФС про прийняття працівника на роботу.

– За порушення трудового законодавства юридичні та фізичні особи­підприємці, які використовують найману працю, несуть фінансову відповідальність у таких розмірах: 30 мінімальних зарплат за кожного працівника, а це 111 690 грн, за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску. 10 мінімальних зарплат за кожного працівника, це 37 230 грн, за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці. Наприклад, за неоплату роботи в нічний час, роботу у вихідний або святковий день, понадурочну роботу та інші питання оплати праці. Три мінімальні зарплати, тобто 11 169 грн, за порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплату їх не в повному обсязі. Ще 10 мінімальних зарплат за кожного працівника, тобто по 37 230 грн, за недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Одна мінімальна зарплата – такий розмір фінансових санкцій за порушення інших вимог трудового законодавства, крім вищезазначених, – зауважує Олена Лазарєва.

Визнали наказ недійсним – штраф 111 690 грн

У Держпраці нагадують, що підприємству треба приділити дуже велику увагу щодо правильного оформлення наказів про прийняття працівників на роботу, оскільки за можливе визнання недійсного наказу загрожує штраф у розмірі 111 690 грн. Якщо наказ оформлений правильно, але підприємство несвоєчасно повідомило фіскальну службу про прийняття працівника на роботу, то таке порушення коштуватиме підприємству 3 723 грн.

Штрафи накладає Управління Держпраці на підставі винесених постанов у ході планової чи позапланової перевірки роботодавця. Виконання цих постанов покладається на Державну виконавчу службу.

Крім того, статтею 41 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність на керівника підприємства від 8500 грн до 17 000 грн за фактичний допуск працівника без трудового договору. Отже, фактичний допуск одного працівника до роботи без трудового договору (без наказу) може коштувати 128 690 грн (111 690 грн + 17 000 грн) + виплата такому працівникові заробітної плати у розмірі не нижче середньої заробітної плати за відповідним видом економічної діяльності в регіоні у відповідному періоді.

Не направлення повідомлення до фіскальної служби про прийняття працівника на роботу (або несвоєчасне направлення) коштує 3723 грн фінансового штрафу і до 1700 грн адміністративного штрафу.

– Питання використання роботодавцями незадекларованої праці стоїть в Україні досить гостро. Це розуміють і працівники, і роботодавці, й органи державного нагляду. Вирішення проблеми «тіньової» зайнятості на ринку праці потребує нашої постійної уваги і тісної співпраці всіх зацікавлених сторін. Від оперативного реагування на факти неофіційного працевлаштування досить часто залежить не лише дотримання соціальних, економічних, трудових та інших прав і гарантій працівників. Досить часто фахівці Управління під час перевірок та інспекційних відвідувань виявляють факти використання роботодавцями незадекларованої праці на роботах підвищеної небезпеки. У разі виникнення у такого працівника професійного захворювання чи настання нещасного випадку, неофіційно працевлаштована особа жодним чином не захищена від негативних наслідків, не отримує соціальну допомогу і державний захист. Тож наша безпека та соціальний захист залежить від взаємної відповідальності як роботодавця, так і працівника.

 Статистика

До Управління Держпраці у Черкаській області у 2017 році надійшло більше 1,5 тис. звернень громадян, 29 з них – колективні. Основна частка звернень щодо порушення строків виплати заробітної плати, недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці. Структурними підрозділами Управління Держпраці у Черкаській області надані відповідні роз’яснення та необхідна інформація.

 

Наталія УСЕНКО

Опубліковано в Політика
П'ятниця, 19 січня 2018 09:38

Народні прикмети на Водохреща

Йордан, Водохреще, або Богоявлення - так називають третє і завершальне велике різдвяно-новорічне свято, яке православні та греко-католики відзначають 19-го січня. Сьогодні освячують воду. Вірять, що вона набуває цілющих властивостей.

Народні прикмети

 

Вірили, якщо, йдучи на Йордан, пролетять поперед хоругв горобці, то велика смерть на дітей, граки – на молодь, а гуси – на літніх.

Під час освячення води йде сніг – добре роїтимуться бджоли і колоситимуться хліба.

Якщо вдень випав іній, то у відповідний день треба сіяти пшеницю.

Йде сніг – на врожай гречки: зранку – ранньої, вдень – середньої, а ввечері – пізньої.

Коли на Водохрещі випав повний місяць – бути великій воді.

Якщо в цей день зоряна ніч – вродять горіхи і ягоди.

Йде лапатий сніг – на врожай.

Якщо похмуро – хліба буде вдосталь.

На Водохрещі день теплий – буде хліб темний.

Коли на Водохреща риба табунами ходить – на рої добре.

 

Якщо все небо буде похмурим, то всякому хлібу родитися добре; якщо ж тільки на сході – добре вродить жито, на півдні – просо, на півночі – гречка.

Якщо цього дня ясна й холодна погода – на посушливе літо, похмура й сніжна – на рясний урожай.

На Богоявлення сніг іде – до урожаю, ясний день – до неврожаю.

Вірили, якщо, йдучи на Йордан, пролетять поперед хоругв горобці, то велика смерть на дітей, граки – на молодь, а гуси – на літніх.

Під час освячення води йде сніг – добре роїтимуться бджоли і колоситимуться хліба.

Якщо вдень випав іній, то у відповідний день треба сіяти пшеницю.

Йде сніг – на врожай гречки: зранку – ранньої, вдень – середньої, а ввечері – пізньої.

Коли на Водохрещі випав повний місяць – бути великій воді.

Якщо в цей день зоряна ніч – вродять горіхи і ягоди.

Йде лапатий сніг – на врожай.

Якщо похмуро – хліба буде вдосталь.

На Водохрещі день теплий – буде хліб темний.

Коли на Водохреща риба табунами ходить – на рої добре.

 

Опубліковано в Культура

Останнім часом займатися спортом стало надзвичайно популярно. Спорт – це тренд, який охоплює дедалі більше послідовників. І варто зауважити, що в руслі цього мейнстріму Черкаський район не пасе задніх. У попередніх номерах газети ми вже встигли познайомити читачів із багатьма обдарованими та перспективними молодими спортсменами нашого краю. Футболісти, борці, боксери, гімнасти – це ті хлопці й дівчата, котрі щоденною працею прославляють Черкащину на всеукраїнських та міжнародних змаганнях. Сьогодні ж ми пропонуємо вам познайомитися з юним талантом із Худяків – дзюдоїстом Едуардом Мамедовим.

– Боротися Едуард навчився раніше, ніж пішов до першого класу, – розповідає тренер ДЮСШ «Мрія» Олег Джулай. – Пам’ятаю, як чотири роки тому до мого залу його привів старший брат Атам, котрий, до речі, вже сам досягнув значних успіхів у спорті. Коли Едуард вперше ступив на бійцівський килим, йому було лише три роки. Хлопець з недитячою відповідальністю поставився до тренувань. І скажу вам – не даремно. На сьогодні Едуарду практично немає рівних серед його вікової категорії. Він з легкістю здобуває перемоги на регіональних змаганнях і демонструє високі результати на всеукраїнських та міжнародних турнірах. Шкода, що на Чемпіонат України з дзюдо допускають лише учасників, котрі досягли 14­річного віку. Інакше б Едуард вже мав чемпіонське звання.

Виховання майбутніх чемпіонів розпочинається з гарних сімейних традицій

Традиції спортивного виховання та здорового способу життя культивуються в родині Мамедових змалечку. Едуард має двох старших братів – Атама й Тагі. Усі хлопці активно займаються спортом з ранніх років. Саме на своїх братів рівняється хлопець. Завдяки їм він пішов у спорт.

– На щастя, з пошуком справжніх кумирів у хлопця не виникає жодних проблем. Чудовим прикладом для наслідування є його брати, – зазначає тренер. – Найстарший з братів Атам Мамедов на Чемпіонаті України, що відбувся навесні минулого року, увійшов до п’ятірки кращих дзюдоїстів та отримав спортивне звання кандидата у майстри спорту. Окрім дзюдо, юнак також опановує самбо. Торік на Чемпіонаті України з цього виду спорту наш борець став бронзовим призером. Думаю, в Атама хороше спортивне майбутнє. Те саме можна розповісти й про середнього брата – Тагі, який також демонструє достатньо високі результати.

Зі слів тренера, хлопець одразу захопився дзюдо, не пропускав змагань і викладався на кожному тренуванні.

– Едуард зростає в такій атмосфері, де кожен член сім’ї займається спортом, – розповідає мати хлопця Світлана Мамедова. – Я також у свій час займалася баскетболом і легкою атлетикою. Тож не з чуток знаю, що таке регулярні тренування, збори й змагання. Саме з моєї ініціативи хлопці пішли у спорт. Чому саме дзюдо? Ми живемо в Худяках, а вибір спортивних секцій тут невеликий. Спочатку двоє старших синів займалися танцями, але швидко збагнули, що це не зовсім їхнє. Тож я відвезла хлопців у Сагунівку до залу Олега Джулая. Атам і Тагі одразу захопилися дзюдо, а в майбутньому ця любов передалась Едуарду.

Радість перемог і гіркота поразок

Тренувальний графік Едуарда досить напружений – хлопець займається дзюдо щонайменше п’ять разів на тиждень. Тренування триває 2­3 години.

– Едуард просто живе цими тренуваннями. Часто просить потренуватися позаурочно. Заради дзюдо хлопець ладен відмовитися від вільного часу й прогулянок з друзями, – розповідає Олег Джулай.

Наразі юнак багато чим жертвує заради спорту, але, як показують його останні досягнення, спорт «відповідає взаємністю». Лише торік хлопець завоював нагороди найвищого ґатунку на змаганнях регіонального, всеукраїнського та міжнародного рівнів.

– Можливо, це прозвучить дещо зухвало, але на Черкащині Едуарду вже немає рівних в його віковій категорії. Він здобуває впевнені перемоги практично на всіх регіональних турнірах. Більше того, хлопцю все частіше підкорюються п’єдестали всеукраїнських та міжнародних змагань. Приміром, на відкритому чемпіонаті з дзюдо, що відбувся торік у грудні в місті Кропивницький, Едуард Мамедов виборов перше місце. А до цього були яскраві тріумфи на турнірах у Києві та Одесі.

Загалом, змагальний графік хлопця надзвичайно напружений. Едуард бере участь у різноманітних турнірах 2­3 рази на місяць. У особливо «гарячі» періоди юний дзюдоїст змагається щотижня.

Спортивна фортуна винагороджує хлопця за напружену працю, наполегливість і щиру любов до дзюдо. Перемоги супроводжують Едуарда протягом усього його нетривалого, але вже доволі успішного спортивного шляху. Та ніхто незастрахований від невдач. Прикрі поразки можуть спіткати навіть наймайстерніших борців.

– Едуард дуже серйозно ставиться до дзюдо і до своїх досягнень у цьому спорті. Можливо, навіть занадто серйозно, – зізнається мама хлопця. – І коли трапляються невдачі, то він дуже переймається через них. Буває декілька днів ходить сам не свій, постійно прокручує в голові моменти протистояння та розмірковує, чому саме він програв. Звісно, аналізувати поразки – це необхідна для спортсмена риса, адже здійснюючи роботу над помилками, борець стає сильнішим, ніж був раніше. Та неможна зациклюватися на невдачах, потрібно гідно сприймати неочікувані провали та рухатись далі. Тому, коли Едуард занадто сильно засмучується поразкою, я кажу йому: «Якщо так перейматимешся, то віддам тебе на балет». Звісно, це жарт, але така іронія допомагає сину «відпустити» неприємну ситуацію.

Мріє стати тренером

Сьогодні Едуард Мамедов переконаний, що його подальше життя має бути пов’язане з дзюдо. Разом зі своїм тренером, юний спортсмен активно готується до майбутніх всеукраїнських змагань, що відбудуться вже найближчим часом. І як його наставник, хлопець сам мріє колись тренувати спортсменів.

– Звісно, про далекі перспективи поки що говорити зарано, адже Едуарду лише вісім років. Але вже зараз можна стверджувати, що він надзвичайно талановитий хлопець. У спорті його чекає хороше майбутнє, – зазначає Олег Джулай. – Ми будемо продовжувати наполегливо тренуватися, аби й надалі здобувати яскраві перемоги.

Наразі здобутки юного дзюдоїста вже визнані районною владою. Так, із січня поточного року Едуард Мамедов отримуватиме районну щомісячну стипендію для обдарованих спортсменів.

Побажаємо ж борцю успіхів, наполегливості, віри в себе і свої мрії.

Артем ЯКОВЛЄВ 

Опубліковано в Спорт

Календар

« Січень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31