Це стало реальністю для мошнівчан після того, як депутати сільської ради ухвалили рішення про виділення коштів із сільського бюджету на безоплатний проїзд пенсіонерів та пільговиків. На сьогодні це єдина в районі сільська рада, яка віднайшла можливість забезпечити пільгове перевезення для своїх жителів.

Місцева влада продовжила започатковану торік практику -  уклали прямий договір з одним із районних  перевізників. За словами сільського голови Богдана Шкарбути, перший безплатний рейс для мошнівських пільговиків вже відправився до обласного центру сьогодні зранку. Надалі він курсуватиме щовівторка, виїжджаючи з Мошен до Черкас о 9-й годині та у зворотному напрямку – о 15-й.

-         Попри те, що безплатне перевезення пенсіонерів обійдеться сільській скарбниці мінімум в 9 тис грн на місяць, ми віднайшли можливість і заклали в нашому бюджеті  необхідні кошти. Адже для деяких пенсіонерів, які отримують 1300-1400 грн пенсії, це єдина можливість дістатись до обласного центру, аби дешевше придбати ліки чи відвідати лікаря, чи взагалі побачитися з рідними, - розповів Богдан Шкарбута. – Ціни на квитки зросли. Одна поїздка до Черкас і назад в Мошни коштує в середньому 70 грн. Пільговий рейс ми запровадили торік. Зрозуміло, що пустим автобус не їхав. Були випадки, коли навіть не всі бажаючі  могли вміститися в салоні.

Ілона Левченко

 

Опубліковано в Новини громад

Минулого тижня у Мошнах відбувся другий випуск студентів факультету «Краєзнавства та мистецтв» Університету III віку. Дипломи отримали 17 літніх людей – слухачів курсу.

-         Бажаю всім ентузіазму, натхнення, сили духу, успіхів. А дипломи, які ви отримали, щоб були не останніми, - привітав із завершенням навчання «літніх студентів» директор Терцентру Валерій Вишиваний.

Випускний був оповитий колоритом новорічно-різдвяних свят - лунали пісні, колядки у виконанні самих підопічних. Веселив гуморесками гостей свята випускник Володимир Манькевич, а Іван Горобець декламував вірші Т.Г.Шевченка. Своїх вихованців вітала директорка музею ім. Т.Г. Шевченко Ганна Грицик.

-         Впродовж трьох тижнів у підопічних будуть канікули. В лютому планується відкриття нового факультету, де люди літнього віку матимуть змогу більше дізнатися про здорове харчування, попередження захворювань, фізичне здоров'я, душевну та фізичну рівновагу.  Оскільки факультет «Краєзнавства та мистецтв» користувався популярністю, то, швидше за все ми включимо в програму нового факультету частину цікавих занять по краєзнавству і мистецтву, - зауважує фахівець Терцентру Олена Диченко.   

Опубліковано в Новини громад

Минулого тижня у центральній бібліотеці Центру культури та дозвілля Білозірської сільської ради відбулася презентація нових книг, придбаних за міжнародні кошти.

Нагадаємо, сільська бібліотека стала переможцем в конкурсі грантових проектів соціальної дії за програмою «Активні громадяни» Британської Ради в Україні та отримала на закупівлю літератури 18 тисяч гривень. З них 15000 грн – це фінансування від Британської Ради та 3000 грн – від Білозірської сільської ради. На цю суму придбали 166 примірників сучасної дитячої літератури.

Книги сучасних популярних українських та зарубіжних письменників презентували учням 4 класу Опорного НЗ «Білозірська ЗОШ І-ІІІ ст.». Серед літературних новинок серія «Сучасна дитяча проза»,  твори Сашка Дерманського (серії «Маляка», «Чудове чудовисько», «Пригодницька бібліотека»), Всеволода Нестайка «Дивовижні пригоди в лісовій школі», Галини Вдовиченко «36 і 6 котів», Іана Вайброу, Джеремі Стронга, Роальда Дала та ін.

-         Реалізація цього проекту дозволить забезпечити повне та всебічне задоволення потреб дітей у сучасній художній літературі. А бібліотека може та має стати культурним центром, вільним простором для зустрічей, спілкування, проведення масових заходів, - зауважує бібліотекар Ольга Плодиста.

 

Опубліковано в Культура

Календар

« Січень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31