Понеділок, 18 вересня 2017 15:16

Тримають міцно

Попри мирову угоду та рішення Господарського суду області, представники ПАТ «Україна-1» і досі не підписали акт передачі Геронимівського будинку культури на баланс сільської ради. Будівля і далі руйнується, вечори відпочинку для молоді проходять просто неба.

Нагадаємо, торік влітку в Господарському суді Черкаської області представник від ПАТ «Україна-1» Павло Карась та сільський голова Василь Харченко підписали мирову угоду, аби, врешті, будинок культури отримала геронимівська громада.   Для законодавчого врегулювання конфлікту створили комісію, яка й мала підписати акт прийому/передачі будинку культури на баланс Геронимівської сільської ради.

-         З трьох членів комісії від ПАТ «Україна-1» акт підписав лише Павло Карась, - зауважує сільський голова Василь Харченко. – Не дочекавшись добровільного виконання рішення суду, ми передали документи в державну виконавчу службу - для примусового.  Проте й там зволікають з діями.

А молодь й далі проводить вечори відпочинку на східцях будівлі, бо саме приміщення знаходиться в аварійному стані. Воно не опалюється понад два десятиліття, там протікає покрівля і тріщать стіни. Але там працює 14 гуртків художньої самодіяльності, де займаються до півтори сотні дітей, а ще сільська бібліотека, фонд якої налічує 8,5 тисяч примірників. 

Опубліковано в Новини громад

За такою схемою у Черкаському районі зменшуватимуть кількість безпритульних чотирилапих та контролюватимуть ситуацію із епідеміологічною безпекою населення. Карантинно-стерилізаційний пункт облаштують на території Худяківської сільської ради.

-         Застосовуватимуть метод «відлов – стерилізація – повернення». Тварину відловлюють, певний період за нею спостерігають – це вимоги закону, вимоги ветеринарії. Якщо ніяких хвороб не виявляють, її стерилізують і обов’язково роблять щеплення від сказу. Потім тварин повертатимуть на місце. Тобто, стерилізаційний пункт не буде притулком, де тварин утримуватимуть постійно. Це лише мінімізована схема, яка дозволить за короткий час обробити, знизити популяцію безпритульних тварин, – пояснює президент Черкаського обласного благодійного фонду «Еко-Центр» Олена Литвинова.

Нагадаємо, влітку депутати Черкаської районної ради затвердили Програму регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами на кшталт обласної. На її реалізацію спрямовують кошти з обласного, районного та сільських бюджетів. Стерилізаційний пункт облаштують на території Худяківської сільської ради.  Пілотні пункти запрацювали в Золотоноші, Каневі, Катеринополі. Загалом за рік роботи обласної програми такі пункти облаштували в 11 районах.   

-         Ми говоримо про комплексне вирішення  проблеми безпритульних тварин на рівні району, - зауважив у ході зустрічі із зоозахисниками голова районної ради Олексій Собко. – Тому проаналізувавши наявні в районній комунальній власності приміщення, яке можна було б просто обладнати стерилізаційними апаратами, віднайшли підходяще, і готові передати його в комунальну власність Худяківської сільської ради.

За словами сільського голови Романа Василини, наступного тижня відбудеться сесія сільської ради, на якій вирішуватимуть фінансове питання утримання пункту. До співфінансування програми мають долучитися всі сільські ради району, адже питання постійної загрози поширення захворювання чуми та сказу перманентно залишається відкритим.  

 

 

Опубліковано в Сільське господарство

Протягом кількох днів на Черкащині проходили тренування загону тероборони – цивільних добровольців з населених пунктів Черкаського району та міста Черкаси навчали військових навичок, щоб могли їх використати у разі нападу агресора.

16 вересня на плацу Черкаського ОМВК зібралися чоловіки різного віку та фаху. Підприємці, юристи, фермери, держслужбовці – вони без коливань готові стати на захист рідної землі. Всього на вірність народу України присягнули  до сотні осіб.

– Ми прийшли сюди за покликом серця, – розповідає доброволець Роман. – Тут присутні саме ті люди, яким не байдуже майбутнє нашого народу, а власні переконання не дозволяють залишатися осторонь національних проблем. І неважливо, хто ми у цивільному житті, адже тут всі рівні, ми всі – патріоти та захисники.

Добровольці поповнили лави Загону територіальної оборони міста Черкас та Черкаського району. Його головне завдання – захист рідного краю.  Загалом чисельність загону сягає понад три сотні осіб.

– У найскладніший для держави час, ви обрали хоробрість і честь, – звернувся до новобранців військовий комісар Черкаського ОМВК Євген Корж. – Понад три роки тому ворог розпочав агресію проти нашої країни і лише героїзм українців зупинив його. Складні часи зробили нас сильнішими, об’єднаними у спільній боротьбі. Українське військо, волонтерський рух, весь український народ й сьогодні продовжують стримувати агресора. Впевнений, що ви гідно наслідуватимете справу наших славетних співвітчизників.

Привітати захисників прийшли рідні та друзі. Після складання присяги новобранці пройшли дводенний військовий вишкіл.

Артем Яковлєв

Опубліковано в Надзвичайні події

Календар

« Вересень 2017 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30