Четвер, 05 жовтня 2017 15:00

Чому не працює районне радіо?

Це запитання ми досить часто чуємо від Вас, наші шановні передплатники районної газети "Сільські обрії". За відповіддю звернулися до редактора Черкаського районного радіомовлення Алли Мельник.

-         В «Укртелекомі» перекладають провину на енергетиків, які пошкоджують радіомережі під час робіт на спільних опорах, проте нічого не роблять, аби виправити ситуацію. Навпаки, через невідновлення пошкоджених магістральних радіопроводів, закриття абонентської служби, припинення роботи підстанцій у таких селах, як Мошни, Білозір’я та Худяки, скорочення електромонтерів, які їх обслуговували – кількість радіоточок постійно зменшується. Абонентам, які звертаються з проханням відновити роботу радіоточок, пропонують звертатися на всеукраїнську гарячу лінію. На жаль, поки що звернення залишаються без відповіді, а робота по знищенню дротового радіо триває. Насправді проблема досить серйозна, адже йдеться не лише про засіб інформування, а про оповіщення населення на випадок надзвичайної ситуації, адже сучасні інформаційні засоби легко керовані та технічно ненадійні, - зауважила вона. – Наразі питання перебуває  на контролі керівників району. Окрім того, з проханням вплинути на вирішення ситуації я вже звернулася до народного депутата Владислава Голуба. Відповідне звернення отримали Міністерство інформаційної політики, Національна рада з питань телебачення та радіомовлення, а також Служба безпеки України в Черкаській області. На сьогодні чекаємо відповідного реагування. 

Опубліковано в Новини громад

На 40 підприємців, що порушують законодавство про працю, подані документи до Управління Держпраці в Черкаській області. Такі результати роботи міжвідомчої комісії по легалізації заробітної плати, що функціонує при райдержадміністрації.

-         Цьогоріч міжвідомча комісія здійснила 11 виїздів у населені пункти району, в ході якої з метою інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо дотримання законодавства про працю, перевірили 106 суб’єктів підприємницької діяльності, - поінформував начальник управління праці та соціального захисту населення адміністрації Сергій Коваль. – Під час рейдів виявили 63 підприємця, що порушують законодавство про працю. На 40 з них були передані документи для подальшого розгляду до Управління Держпраці в Черкаській області. Наразі чекаємо їх реагування на нашу роботу.

Нагадаємо, 60 % податку з доходів фізичних осіб, які будуть сплачені за працюючого, потраплять до місцевого бюджету. Тому місцевий бюджет має бути зацікавлений, щоб заробітна плата працівникам була не менше 

Опубліковано в Політика

Цьогоріч за кошти з районного бюджету для районної лікарні села Мошни придбали сучасний рентгенапарат. Витратили на це 1,7 мільйона гривень. Проте жителі Мошнівського куща й досі не можуть ним скористатися, бо для облаштування машини потрібно спеціально обладнати приміщення. На це треба понад 300 тисяч гривень. Для лікарні ця сума непідйомна.

– Аби облаштувати приміщення, ми звертаємося до спонсорів та благодійників, керівників місцевих господарств, проте без співфінансування з місцевих бюджетів ми не зможемо це зробити. Очікуємо на підтримку сільських голів Мошнівського куща, адже лікарня обслуговує саме цих жителів, – зауважує головний лікар Любов Іващук. – Поки що ми назбирали 39 тисяч гривень. Це кошти, які вже виділили Мошнівська, Яснозірська, Тубільцівська сільські ради, а ще Мошнівська МТС. Окрім того, ДП "Перемога Нова" допомогла будівельними матеріалами, а ще придбали кабель та металеві двері. Обіцяють допомогти Байбузівська, Софіївська, Свидівоцька та Будищенська сільські ради. Однак, цих коштів не вистачає.

Як зауважує голова районної ради Олексій Собко, у світлі децентралізаційних процесів та формування об’єднаних громад, районна влада цьогоріч вбачала пріоритетом  своєї діяльності підтримку закладів охорони здоров’я та освіти, аби створити для майбутніх об’єднавців міцний фундамент для самостійного життя. Відтак кошти за районного бюджету спрямовували на матеріально-технічне оснащення медичних та освітніх установ.

– Лікарня обслуговуватиме жителів майбутньої громади, тому сьогодні керівникам сільських рад  також  потрібно згуртувати зусилля задля комфорту її жителів, – зауважує управлінець.

Опубліковано в Медицина

Календар

« Жовтень 2017 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31