Про тих, хто не боїться моржувати

Вівторок, 10 січня 2017 14:12

Опівночі перед Водохрещем, подейкували, вода в ріках хвилюється. Набрана з річки у цей час, вона вважалася цілющою. Її зберігали за образами на випадок поранення або тяжкої хвороби.

Байбузівський сільський голова Петро Лисенко цьогоріч уже вп’яте готується до купелі на Водохреща.

– Зазвичай свято Водохреща розпочинається в церкві, а потім охочі скупатися вирушають до річки. Здивувався, коли побачив, скільки місцевих жителів збирається до купелі. Сам же вперше занурився в морозну воду п’ять років тому завдяки Олександру Толбатову. Він організував Черкаський клуб довгожителів, у якому пенсіонери оздоровлюються морозом, постійно купаючись узимку. І дійсно, здоров’я стало міцнішим, – розповідає він.

Петро Іванович пригадує, як одного разу завітав на Водохреща в Думанці, де замість купелі в річці священик виливав на кожного по три відра холодної води.

– Такий метод загартовування теж зміцнює здоров’я, але все ж краще скупатися в річці. Минулого року через заметіль та сильний мороз, на жаль, не вдалося зануритися в освячену ополонку, та цьогоріч обов’язково скупаюся, – каже сільський голова.

Не пасе задніх і молодь. Чорнявчанка Жанна Коркоц купалася вже чотири рази.

– І цього року теж збираюся, – хвалиться вона. – До першого занурення не готувалася. Часто хворіла, от і вирішила спробувати. Сподобалося, тож наступного року вже просто тягнуло скупатися.

Цього разу Жанна ретельно готувалася до купелі: спочатку контрастний душ, потім обливання. Вона каже, що купатися краще в морозну погоду, ніж тоді коли на вулиці «плюс».

– На Водохреща, коли вперше вирішила зануритися в освячену ополонку, було +3 ºС, а наступного року – -27 ºС, і купатися було тепліше. Коли надворі сиро, то дуже холодно пірнати. Хворіти перестала і купаюся тепер щорічно, – додає Жанна.

Підтримує дівчину й тато. Коли вона приїжджає в гості, купаються вдвох. І сестра, за прикладом Жанни, теж почала купатися. Жанна каже, що купіль дуже корисна, особливо якщо до неї готуватися. Перший раз – страшно, головне не дивитися, як усі навколо зубами цокотять.

Інший житель Чорнявки Олег Компанієць купається впродовж усієї зими. Та починав на Водохреща у 2010 році:

– Знаю, що вода на Водохреща має цілющу силу, а я якраз тоді застудився. Занурився в копанці біля Голосіївського монастиря. Там джерельна вода. Наступного дня застуду як рукою зняло. З того часу вже чотири рази занурювався в це свято.

Готуватися до купелі треба не тільки фізично, а й духовно, адже при купанні людина очищується як зовні, так і зсередини. Отож налаштовуйтеся й ризикуйте. Будете мати чисту душу й міцне здоров’я.

Юлія САВЧЕНКО

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Жовтень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31