За неоформлених працівників і «конверти» – штраф 96 тисяч гривень

Вівторок, 10 січня 2017 12:02

Це стартова сума, яка сукупно з іншими санкціями зросте до 320 тисяч гривень

 З 1 січня 2017 року разом із підвищенням розміру мінімальної заробітної плати роботодавцям доведеться платити більше за порушення трудового законодавства. Штрафи накладає Управління держпраці на підставі винесених постанов у ході планової чи позапланової перевірки роботодавця. Виконання цих постанов покладено на Державну виконавчу службу.Розмір штрафу коливатиметься від 3200 грн до 320 тисяч, повідомляє заступник начальника Управління держпраці в Черкаській області Марина Жаркова.

У разі недопущення до перевірки з питань допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час при фактичному виконанні роботи за повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування й податків, розмір штрафу становитиме 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення. А це 320 тисяч гривень,повідомила Марина Вікторівна.

Юридичні та фізичні особи-підприємці, які використовують найману працю, будуть нести відповідальність у таких розмірах:

1) 30 мінімальних зарплат за кожного працівникаце 96 тис. грн (якщо мінімальна зарплата 3200 грн) за такі порушення:

  • фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору;
  • оформлення працівника на неповний робочий час, у разі фактичного виконання роботи повний робочий час;
  • виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску.

2) 10 мінімальних зарплат за кожного працівникаце 32 тис. грн за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці.

Наприклад, за неоплату роботи в нічний час, роботу в вихідний або святковий день, понадурочну роботу та інші питання оплати праці.

3) 3 мінімальні зарплатице 9600 грн за порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі.

4) 10 мінімальних зарплат за кожного працівникаце 32 тис. грн за недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

5) 1 мінімальна зарплата (3200 грн) за порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених вище.

 Підприємству треба приділити значну увагу правильному оформленню наказів про прийняття працівників на роботу, оскільки за можливе визнання недійсного наказу загрожує штраф у 96 тис. грн,наголошує посадовиця. А якщо наказ оформлений правильно, проте підприємство несвоєчасно повідомило фіскальну службу про прийняття працівника на роботу, то таке порушення коштуватиме підприємству від 1700 до 3200 грн адміністративного штрафу.

Крім того, статтю 41 КУпАП законодавець оновив, доповнюючи адміністративну відповідальність новим штрафом від 8500 до 17 тисяч гривень за фактичний допуск працівника без трудового договору.

Отже, фактичний допуск одного працівника до роботи без трудового договору (= без наказу) може коштувати 113 тис. грн (96 тис. грн + 17 тис. грн) + виплата такому працівникові заробітної плати у розмірі, не нижче середньої заробітної плати, за певним видом економічної діяльності у регіоні у відповідному періоді.

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Вересень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30