Коляда збирає шкільних друзів

П'ятниця, 06 січня 2017 13:51

Різдво вважається другим після Великодня великим святом, хоча у багатьох католицьких країнах народне благочестя досі відводить йому головне місце. Про те, як нині святкують Різдво в українських родинах, розповідають жителі нашого району.

– Різдво Христове – це свято любові, якого з нетерпінням чекають і дорослі, й діти. У нашій сім’ї до нього готуються заздалегідь. Для нас це свято – одне з найулюбленіших. Ми з нетерпінням очікуємо його приходу, бо Різдво об’єднує. Усі члени нашої родини, від найстаршого покоління до наймолодшого, збираються за святковим столом біля ялинки. Ми як господарі частуємо кутею, узваром та різними смачними стравами, – розповідає жителька с. Леськи, студентка ЧНУ ім. Б. Хмельницького Анна Манько.

На цьому святкування Різдва в її родині не закінчується. Аня додає:

– А вечері разом з друзями та однокласниками збираємося разом, вбираємося в традиційний український одяг та йдемо колядувати. Дівчата зазвичай одягнені в плахти та замотані хустками, а хлопці – в шароварах. Ми співаємо колядки на честь народження Ісуса Христа. Обов’язковим атрибутом є зірка. Ось уже два роки минуло після закінчення школи, всі ми роз’їхалися по різних куточках України, але це не заважає нам на Різдво збиратися разом і продовжувати нашу традицію. Цього року теж плануємо привітати друзів, родичів, учителів та інших односельчан з Різдвом святковими колядками, адже найголовніше – це затишна різдвяна 

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Вересень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30