«Кришталева надія» відкриває нові імена

Понеділок, 21 листопада 2016 10:21

Червонослобідський будинок культури став ареною для проведення масштабного районного конкурсу дитячих талантів. 130 виконавців з усіх населених пунктів віком від 6 до 25 років стали учасниками традиційного конкурсу сучасної естрадної української пісні «Кришталева надія».

Субота, 19 листопада, став днем, коли запалювалися нові зірки та відкривалися нові імена юних, сміливих й талановитих жителів Черкаського району на сцені Червонослобідського будинку культури. Слід підкреслити, що цей захід є одним із наймасштабніших конкурсів дитячої творчості в районі. За його результатами щороку поповнюється банк даних творчо обдарованої молоді району.

-                     Торік конкурс не проводився. Ми дали можливість учасникам ретельніше підготуватися, аби їхні сили були рівними, - розповідає начальник відділу культури і туризму адміністарції Олена Бардінова.

Нинішнього року конкурс «Кришталева надія» запровадив творчу новацію – до звичних номінацій додалося живе виконання солістів, гуртів та ансамблів. Тож, цілий день досвідчена суддівська колегія на чолі з Оленою Бардіновою оцінювала виступи конкурсантів.

-         Це дуже вдалий культурно-мистецький проект високого рівня, завдяки якому відкриваються нові таланти не лише для району, а й області та країни в цілому. По суті, тут народжуються нові імена в творчій плеяді пісенного слова, - поділилася враженнями член журі, начальник відділу по роботі з клубними установами Черкаського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи, хормейстер Тетяна Кучменко.

Учасники виступали у чотирьох вікових категоріях та одній номінації – дуети, тріо, квартети, гурти та ансамблі, що й стало родзинкою конкурсу

-                     Це була моя мрія, аби на подібних конкурсах зазвучала жива музика, - зізнається Марина Юр’єва завідуюча сектром по роботі з дітьми і молоддю методичного центру народної творчості. Протягом року вона шукає маленькі таланти у населених пунктах району, аби потім вони отримали можливість заявити про себе.

Серед першопрохідців і вокально-інструментальний ансамбль з Вергунів «Молоді серця». Його в лютому цього року організував Євген Юпин, учасник  пісенно-інструментального колективу. А вже у травні семеро хлопців та дівчат 15-16 років дали свій перший концерт перед односельцями.

-                     До конкурсу готувалися з місяць, бо це перше масштабне випробування для нас. Причому дехто з учасників ансамблю прийшов, знаючи лише музичну грамоту, - розповідає керівник, помітно хвилюючись. – Шліфували композиції, які в нас найкраще виходять. Причому вношу у них свою родзинку, бо копіювати не люблю. Сподіваємося на успіх.

Натомість їхні колеги зі Степанок – колектив «Тайм» вже має п’ятирічний досвід виступів. Лише цьогоріч вони дали п’ять сольних концертів, а ще їх запрошують на урочистості в сусідні села, районні й обласні установи і організації. Цогоріч вони стали дипломантами 11-го міжобланого мистецько-екологічного конкурсу-фестивалю української естрадної, народної та авторської пісні «Мости над Россю».

-                     Саме на таких випробуваннях і відбувалася підготовка до «Кришталевої надії», - розповів керівник гурту Василь Клименко. - Рік тому в колективі відбулася ротація – барабанщиця перейшла на гітару, клавішниця сіла за барабани, а солістка стала і співати, і грати. Тобто в такому складі колектив ще «сирий», проте з їхньою наполегливістю та впертістю, я впевнений, ми отримаємо перемогу.

Нагородження артистів відбулося по завершенню всіх виступів. Тож нові імена, вписані в мистецький літопис «Кришталевої надії-2017»:

Молодша вікова категорія:

ІІІ місце  - Медвєдєва Варвара та Шост Євгенія, с. Вергуни;

ІІ місце – Раскевич Анастасія, с. Мошни;

І місце – Гаркуль Ілона та Рідченко Каріна, с. Червона Слобода;

Заохочувальний диплом отримав наймолодший учасник «Кришталевої надії» Іраклій Шавердашвілі із с. Свидівок

Середня вікова категорія:

         ІІІ місце – Горащенко Андрій, с. Худяки, та Сакаль Даніелла, с. Руська Поляна;

         ІІ місце – Удод Олександра, с. Червона Слобода, та Клименко Юлія, с. Вергуни;

         І місце – Костенко Оксана, с. Степанки, та Ільченко Влада, с. Червона Слобода.

Старша вікова категорія:

         ІІ місце – Кононенко Андрій, с. Геронимівка;

         І місце – Пономаренко Анна, с. Руська Поляна;

Молодіжна вікова категорія:

         ІІІ місце – Доценко Ірина, с. Софіївка;

         ІІ місце – Демченко Максим, с. Лозівок;

         І місце – Боркута Наталія, с. Білозір’я, та Назаренко Ярослав, с. Леськи.

Номінації (Дуети, тріо, квартети, гурти, ансамблі)

         ІІІ місце – шоу–група «Посмішка», кер. Наталія Смоляр, с. Дубіївка;

         ІІ місце – дует «Сяйво» у складі Алла Мик та Каптенко Анна, кер. Наталія Боркута, с. Білозір’я;

         І місце – дует «Лемон байт» у складі Хабло Олександр та Іван  Гуріненко, кер. Іван Гуріненко, с. Леськи;

Гран-прі конкурсу отримав гурт «Тайм», кер. Василь Клименко, с. Степанки.

Дякуємо учасникам та переможцям конкурсу і маємо надію, що всі вони, отримали заряд бадьорого настрою, якого вистачить на цілий рік і звичайно додасть потрібної енергіїї для участі в наступному конкурсі.

Наталія УСЕНКО, фото автора

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Жовтень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31