Як у Чорнявці День села відзначали

Понеділок, 21 листопада 2016 09:52

Свято села Чорнявці, традиційне. Його святкують здавна і залюбки. Як тільки спускається осінь на землю, а господарники завершують хліборобський рік – так і знай, що чорнявчани готуються до відзначення іменин рідного села.  Цьогоріч вітали їх не лише районні та обласні керманичі, а й народний депутат України.

Дещо віддалена від траси й гомінкого міського життя, Чорнявка славиться власними традиціями, працьовитим та пісенним людом. Здавна край відомий своїми історичними, освітянськими та культурними надбаннями. Мають чорнявчани пришкільний музей, освічених педагогів, небайдужих ветеранів, що допомагають збагачувати край історичними фактами.

-         А найбільше славиться Чорнявка працьовитими людьми, які заробляють на хліб насущний наполегливою працею й сумлінним ставленням до своїх обов’язків. Завдяки їхній підтримці – ми маємо і новенький шкільний автобус, спортивний майданчик та додаткову групу в дитячому садку, завершується капітальний ремонт фельдшерсько-акушерського пункту, - переконаний сільський голова Василь Супрун. Його чорнявчани вдруге поспіль обрали керувати громадою, тому дослухаються до його думки.  

Свято села гуртує, об’єднує, дає силу й наснагу. А ще це можливість відволіктися від щоденних турбот, кажуть у Чорнявці. Окрім того, є нагода відзначити кращих односельчан, що трудилися не покладаючи рук. Тим паче, що день іменин Чорнявки збігається з Днем працівника сільського господарства. Цьогоріч свято видалося особливим, бо приїхали вітати сільчан керівники і району, і області, і нардеп, якого обирали. До речі, цього дня Сергій Рудик особисто проінспектував, як тривають роботи із заміни вікон. Їх у Чорнявському НВК цьогоріч оновлять аж 32. Це 240 тис. грн з цільової субвенції на соцекономрозвиток окремих територій, які були виділені з державного бюджету за його сприяння.

-         Чому вікна в школі? Бо автоматично це плюс 4-5 градусів до температурного режиму, де вони встановлені. А значить місцева влада заощаджує кошти, які може витратити на інші суспільно-важливі потреби, - звертаючись до громади, зазначив він. – Я вкотре переконуюся, що лише командна робота дає якісні результати в розвитку громади.

До речі, ідею співпраці втілити на ще одному важливому для людей об’єкті запропонував присутній на святі заступник голови обласної адміністрації, куратор Черкаського району Костянтин Омаргалієв.

-         У Чорнявці немає церкви. Аби таки збудувати її для людей, я обіцяю знайти 50 % коштів, а з рештою ми звернемося по допомогу до Сергія Ярославовича, який, думаю, не відмовить чорнявчанам. Знову ж таки мова йде про командну роботу, співпрацю депутатів всіх рівнів, починаючі від сільського, - зазначив Костянтин Омаргалієв. – А сьогодні жителям Чорнявки я хочу побажати гарного настрою, мирного неба та доброго врожаю.

У народі кажуть, хто уміє співати, той уміє й працювати. Особливо радіють місцеві жителі зустрічі з місцевим пісенним та танцювальним колективами, які до цього дня, як правило, готують нову розважальну програму. А вони у відповідь щедро дарують їм свою творчість та душевну теплоту. Отже, судячи з виступів колективів, висновок напрошується сам по собі. Гарно співають, тож і гарно працюють. А значить, мають результати.

-         Шановні гості села, наші меценати, дорогі люди. Свято села – це свято душі. Сьогодні від імені маленької громади у великій чорнявській громаді навчально-виховного комплексу, хочу подякувати тим, хто постійно з нами – нашим батькам, сільському голові, голові районної ради, заступнику голови районної адміністрації, заступнику голови обласної адміністрації, депутатам сільської, районної, обласної ради, народному депутату України, керівництву СТОВ «Нива» та Чорнявському лісництву, відділу освіти райдержадміністрації, завдяки яким цьогоріч ми отримали подарунків більше, ніж за кілька останніх років поспіль. Низький уклін вам від усіх жителів села за турботу та підтримку. Дай Боже, вам здоров’я, мудрості виваженості у прийнятті управлінський рішень, - звернулася у вітальному слові директор школи Ганна Силецька.  

А ще під час свята віншували своїх односельців за добросовісний труд, небайдуже ставлення до турбот громади та за активну життєву позицію. Вітали тих, хто цьогоріч став на весільний рушник, чи тих, кому лелека цьогоріч приніс дитя.

-         Саме такі моменти допомагають зробити життя яскравішим та цікавішим. Чорнявська громада, хоч і маленька, проте дружна та працьовита, тому її починання знаходять підтримку на різних рівнях, наголосив у вітальному слові до чорнявчан Петро Коренюк.

Жителів села частували короваємо першого врожаю, а емоції, отримані під час заходу, ще довго будуть зберігатися в пам’яті односельців й гостей свята.

Наталія УСЕНКО, фото автора

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Жовтень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31