Соціальна робота у селі… як «швидка допомога»

Вівторок, 01 листопада 2016 11:04

-         Робота дуже різноманітна, адже працювати доводиться з кожним індивідуально. А люди різні. Щоб праця була ефективною, до кожної людини треба знайти підхід. З кожним підопічним варто спілкуватися так, щоб він міг тобі відкритися. Якщо зустріти його криками й докорами, то допомогти не вийде аж ніяк, - каже фахівець з соціальної роботи з Мошен Тамара Матвєєва.

Вона переконана, що спочатку треба з людиною здружитися, а тоді розпочинати роботу. А для цього однієї зустрічі буде замало. Їх треба дві або й три. Так поступово виходить поставити себе на місце тієї людини, увійти в її становище й допомогти вирішити ту чи іншу проблему.

-                     За потреби звертаємося до депутатів. Наприклад, хлопчикові з хворим серцем зібрали 30 тис. грн. Нині на обліку знаходиться не одна багатодітна сім’я, і кожна з них має по-своєму складні обставини. Є такі, що потребують даху над головою, і такі, яким потрібна матеріальна допомога. Допомагаємо дітям, що були вилучені з сім’ї, а тепер стали дорослими. Вони зовсім непристосовані до життя, тому доводиться навчати їх різним елементарним речам, бо їхні батьки не стали для них прикладом, - розповідає Тамара Василівна.

Фахівці соціальної роботи співпрацюють з Фондом милосердя і здоров’я, отримують гуманітарну допомогу, для тих, хто її потребує, надають дітям путівки до санаторіїв. Підопічні Тамари Василівни часто приходять до неї на прийом, а ще частіше телефонують. Жінка каже:

-                     Я на роботі постійно. Приймаю людей і спілкуюся з ними не з восьмої до сімнадцятої, а весь час.

Вона з великим задоволенням допомагає людям. І не тільки жителям Мошен, а й сусідніх сіл, адже такі фахівці нині є не в кожному селі. Хоча й не має звички «завалюватися» в гості без попередження й розбурхувати сім’ю. Люди в селі знають, до кого їм звернутися, якщо з’являються проблеми. А з візитом фахівець соціальної роботи навідується, якщо виникає крайня потреба. Тамара Василівна вважає, що головне в цій роботі – допомогти людині знайти себе, піднятися, повірити і йти далі:

-                     Приємно бачити результати своєї праці, спостерігати, як люди з твоєю допомогою стають на правильний шлях. Важлива річ: треба завжди налаштовуватися на позитив і дарувати його людям навколо себе. Для того, щоб передати щось іншим, людина сама повинна бути чимось наповнена.

Щоправда, чимало паперової роботи мають фахівці з соціальної роботи, яка іноді відволікає від суті такої посади. Та не варто забувати, що основним напрямком все ж лишається робота з людьми. Треба бути добрішими, бо доброта робить нас особливими, чесними, бо чесність – на вагу золота в нашому світі й милосердними, бо без милосердя гинуть душі.

Юлія Савченко

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Вересень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30