Як у районі День українського козацтва відзначали (фоторепортаж)

Понеділок, 17 жовтня 2016 16:16

Із патріотизмом, шанобливим словом про захисників неньки-України, гарним настроєм та конкурсом на кращі козацькі страви жителі району святкували День захисника України та День українського козацтва у Вергунах.

-                    Це - велике свято кожного, хто захищає Україну: чоловіків і жінок, військових і цивільних, волонтерів і лікарів. Це - свято кожного, хто оборонив і зберіг нашу державу. Це день пам'яті про кожного, хто віддав своє життя за Україну. Від Черкаського району боронити Україну було призвано близько чотирьохсот військовослужбовців. В 2016 році на строкову військову службу призвано 35 осіб, уклали контракт на військову службу 75 осіб. Сьогодні проходить демобілізація шостої хвилі військовослужбовців. Сини, батьки, чоловіки повертаються до своїх сімей до мирного життя. На жаль четверо наших героїв не повернулися до своїх домівок. Вони віддали своє життя за Батьківщину, вічна слава і хвала їм за безмежну любов до рідної землі, - зазначив у вітальному слові заступник голови районної ради Сергій Степанюк.

 Нагородили параолімпійця 

Бронзовий призер з легкої атлетики Роман Данилюк, який здобув першу перемогу для України в Ріо, отримав грамоту Черкаської районної державної адміністрації та 12 тисяч гривень грошової винагороди. Його тренер та наставник Олександр Кисильов за підготовку спортсменів високого класу та вагомий внесок у розвиток параолімпійського спорту в районі отримав грамоту відділу у справах сім’ї, молоді і спорту адміністрації.

 Наварили більше ста літрів каші

Справжню щедрість та знання козацьких традицій продемонстрували сьогодні представники Вергунівської, Руськополянської, Білозірської, Думанецької, Худяківської, Тубільцівської, Софіївської, Мошнівської, Леськівської, Червонослобідської, Чорнявської сільських рад та їхні керівники, які, як зізнавалися, смажили, пекли та варили три дні, аби догодити гостям. Між ними і відбувся конкурс на кращу козацьку кашу. Майстерність умільців «на зуб» випробовувало прискіпливе журі.

-         Таке свято не може обійтися без смачної каші. Вона допомагає людям об'єднатися та згуртуватися. А щоб було цікавіше, цьогоріч організатори свята вирішили провести конкурс серед сільських рад на кращу козацьку страву. Відтак, наші козаки та козачки по селах наварили більше ста літрів козацького кулешу, а до нього ще й юшки, вареників, мамалиги, накоптили сала та ковбас, - розповідає начальник відділу культури та туризму адміністрації Олена Бардінова, яка була у складі конкурсної комісії. – Тільки дивуватися доводилося їхній майстерності, бо все це вони зуміли приготувати під проливним дощем. Що б там не казали, а, мабуть, характерники серед наших краян ще не перевелися.

Про козака Вергуна 

Найбільше може розповісти сільський голова Тарас Горбенко, бо дуже йому імпонує козацька звитяга та гарт. Навіть експозицію жителі Вергунів та Нечаївки зробили в дусі української хати. Там і піч, біля якої господиня накрила щедрий стіл і кличе людей на гостину. Поруч з нею представили свої роботи батьки та діти Нечаївської школи. Гуртом все легко робити, кажуть там. Тим більше, якщо господаря в селі гарного мають.

 У Думанцях чарували циганки 

І не просто чарували, а й загравали до журі. Так посмішкою, піснею та задерикуватим словом, а ще варениками, пирогами та пиріжками  почастував гостей колектив працівників культури.

 На фото: Тетяна Юхно (директор будинку культури), Тетяна Лесь (бібліотекар), Сергій Кукушкін (сільський голова), Тетяна Чех (керівник художній), Світлана Бадовська (техпрацівник)

У Білозірї найкраще знають про козацькі звичаї 

Білозірці продемонстрували справжню обізнаність з історії козацького свята та традицій. Гості дізналися, якими ж насправді були українські козаки та яких звичаїв дотримувалися.

 Руськополянські козаки та козачки  найкращі у районі 

Вміють не лише благоустрій у селі навести, дороги латати чи озеро почистити, а й наварити смачної козацької каші, від якої і за вуха не відтягнеш. А працівники сільської ради та культури поруч з ними пекли, варили та смажили, аби куліш був ще смачнішим. Частував всіх сільський голова особисто.

 У Худяках "засватали" сільського голову 

Справжнє сватання розіграли для гостей свята у Худяках. І сватів знайшли, і молодого з молодою. Гарбузів не виносили, хлібом зустрічали. Частували варениками, козацькою мамалигою, пиріжками та ще безліччю смаколиків, які готували та пекли, казали, гуртом.

 Дубютував колектив «Гордиця» 

Вперше на подібному заході презентували свої надбання представники Тубільцівської сільської ради – працівники культури села Первомайське. Тут, на вергунівській сцені, виступав нещодавно організований колектив «Горлиця». Гостей свята вони частували і юшкою, і кашею, і гарною піснею. А ще тільки в них були пиріжки з буряком.

І хата багата, і люди гостинні 

Пирогами, короваєм, медом і кулішем та іншими смаколики частували журі у Софіївці.

 Дай, боже, гостя в дім, то і я порадуюсь при нім 

У Мошнах частували кількома видами козацької каші – і пісною, і скоромною. Навіть спробувати все, приготовлене сільчанами, мало в кого вдалося. Наскільки смачними та щедрими були їхні столи.

 Веселий гість - дому радість 

Найщедрішими на частування запрошених солдат з військової частини були леськівчани. Тут хлопці вдосталь наласувалися домашніми стравами та смаколиками. Господарі їх просто від столу не відпускали.

 І вітали, і присісти просили 

У Червоній Слободі розкинули цілий намет. Тут гостей зустрічали господар з господинею, а ще гурт голосистих співаків. Чесно кажучи, навіть назви всіх страв складно було запам’ятати, не кажучи вже про те, аби їх всі скуштувати.

 Переможці конкурсу на кращу козацьку страву 

I місце та мікрохвильові печі отримали Тубільці, Вергуни та Худяки.

II місце та годинники дісталися Мошнам, Руській Поляні та Леськам.

III місце та електрочайники у подарунок забрали в Думанці, Чорнявку та Червону Слободу.

За участь в конкурсі отримали символічні подарунки представники Білозір’я та Софіївка.

 Про тих, хто вміє створювати святковий настрій 

Гарний настрій та святковий концерт присутнім подарували солісти РОМЦ НТ та Іван Демченко, народний  ансамбль пісні й танцю «Обереги» с. Свидівок, народний аматорсокий хоровий колектив «Дивоцвіт» с. Вергуни, народний аматорський ансамбль «Жайвір» районного методичного центру народної творчості відділу культури і туризму ЧРДА, народний аматорський хор «Зіряни» та чоловічий ансамбль «Ясноград» с. Яснозір’я, народний аматорський ансамбль народної музики «Байбузівські троїсті» с. Байбузи, жіночий склад народного аматорського хору «Родина» с. Степанки, жіночий вокально-обрядовий ансамбль с. Руська Поляна, вокальний квінтет «Співай душа» с.Білозір’я, жіночий аматорський ансамбль «Мальва» с. Чорнявка, аматорський квартет «Дубравка» с. Думанці, чоловічий дует у складі Павла Правника та Івана Шпака с. Леськи, жіночий вокальний колектив «Горлиця» с. Первомайськ, народний аматорський фольклорний колектив «Молодички молодії», аматорський ансамбль «Калина» с. Червона Слобода, народний аматорський чоловічий ансамбль «Хуторяни» с. Хутори.

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Жовтень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31