Руськополянських школярів посвятили в козачата

Понеділок, 17 жовтня 2016 10:35

На Покрову вісьмох випускників ЗОШ №2 прийняли до лав Руськополянської козацької сотні ім. Петра Дорошенка. Вони склали присягу перед гетьманом українських козаків, крайовим отаманом Черкаського крайового товариства «Українське козацтво», старшими побратимами та своїми односельцями.

14 жовтня на центральному стадіоні села за звання найсильніших козаків боролися старшокласники двох місцевих шкіл. Козацькі забави для них організували їхні наставники – козаки Руськополянської сотні ім.. Петра Дорошенка. Хлопці та дівчата змагалися в армреслінгу, влучно поціляли в ціль та перетягували канат.

-         Подібні заходи патріотичного спрямування гуртують та гартують наше молоде покоління – тих, хто будуватиме майбутнє країни завтра, - переконаний крайовий отаман Віталій Чепелуха. – Навчити молодь можна лише власним прикладом. З перших днів війни 200 членів Черкаського крайового товариства записалися добровольцями та пішли на фронт, а ті, хто залишився в тилу, стали для них надійною опорою. Сьогодні є довіра до українського козацтва. В авангарді черкаського козацтва стоїть Руськополянська козацька сотня ім.. Петра Дорошенка. За два роки діяльності ці люди зібрали майже на мільйон гривень допомоги в зону АТО не лише для бійців, а й для дітей-сиріт в місцеві притулки.

За результатами змагань перемогу здобули вихованці школи №2, проте всі учасники козацьких випробувань отримали грамоти від гетьмана українського козацтва Миколи Пантелюка та подарунки від руськополянських козаків. Навчати молодь будуть на власному прикладі, кажуть старші козаки.

-         Протягом трьох років у школі діє козацький рій «Молода Січ», який є постійним учасником районних змагань «Джура», - розповідає директор школи Людмила Ткаченко. – Пріритетним напрямком роботи в школі є виховання справжнього громадянина, патріота. А сьогодні нашим юнакам та дівчатам випало продемонструвати козацький гарт, звитягу, тому для них це подвійне свято. А ще велика відповідальність. Бо тепер вони мають стати взірцем для своїх однолітків.

Підтримати новостворену сотню при Руськополянській ЗОШ №2 приїхали і їхні однолітки з Черкас. Так, Микита Дяченко, учень 11 класу Черкаської гімназії № 31, голова штабу Черкаської козацької сотні імені кн. Святослава Хороброго каже, що сьогодні приїхав у Руську Поляну, аби налагодити співпрацю із руськополянськими козаками та, можливо, поділитися й досвідом діяльності.

Доброю традицією, започаткованою в селі, є святкування такого заходу всією громадою. Тому після урочистої частини та нагороджень переможців і їх наставників односельців до частувань запросив сільський голова Олег Гриценко. Смачна польова каша та вареники смакували і тим, хто боровся за перемогу, і тим, хто за них вболівав. Опісля козацьких забав сільчани мали змогу насолодитися святковим концертом, який підготували творчі колективи та аматори сцени місцевого будинку культури. 

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Вересень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30