Професії: правильний вибір

Вівторок, 20 вересня 2016 20:48

Вибір професії це дуже важливий крок у житті людини, складний і відповідальний. Дуже часто люди вибирають собі професію під впливом зовнішніх обставин, враховують думку близьких, зовнішню атрибутику професії, престижність і її економічну вигідність. Але, в основному, ці обставини ніяк не пов'язані з індивідуальними особливостями і схильностями людини.

Задатки, вроджені особливості особистості, що забезпечують її успішність в тому чи іншому виді діяльності, можуть бути очевидними і не дуже.

Молоді люди, після закінчення 11 класу, а іноді й раніше, приймають рішення про вибір професії. Це рішення, в подальшому, вплине на все їх життя. Від нього залежить успішність цієї молодої людини як професіонала і як людини в цілому. І не завжди підлітки роблять правильний вибір. Про це свідчить велика кількість людей, які йдуть здобувати другу освіту, після того, як одного разу зробили хибний вибір.

Тому, дуже важливо, перш ніж вибирати свою майбутню професію, пройти професійну орієнтацію. Профорієнтація має свої цілі, серед яких можна виділити такі, як досягнення збалансованості між професійними інтересами людини і його психофізіологічними особливостями, прогнозування професійної успішності в тій чи іншій сфері трудової діяльності.

З метою допомогти учням зорієнтуватися у світі сучасних професій, спеціалістами центру зайнятості з 1 вересня проводяться профорієнтаційні уроки по загальноосвітнім школам Черкаського району. Так, було проведено профорієнтаційні уроки 5 вересня в Ірдинській ЗОШ I-III ст., 9 вересня в Білозірській ЗОШ I-III ст., 12 вересня в Яснозірській ЗОШ I-III ст.

За сприянням керівника юнацького клубу «Едельвейс» Ярошенко Н. І. та керівництва Червонослобідської ЗОШ № 2 в приміщенні Червонослобідської бібліотеки 8 вересня за участю заступника директора центру зайнятості Огіренко В. І. був проведений Інтерактивний захід для молоді. На заході учнів ознайомили з професіями, які найбільш затребувані у нашому регіоні і зробили акцент на попиті робітничих професій. В ігровій формі учасники заходу ознайомилися з типами професій та пройшли тестування, яке допоможе пізнати себе та зробити правильний вибір професії.

За інформацією РЦЗ

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Жовтень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31