Експертна кімната

Вівторок, 16 серпня 2016 08:49

На питання відповідає Наталія Ключник, заступник голови Всеукраїнської Асоціації сільських, селищних рад.

Що означає добровільність у контексті реформи?

Процес добровільного об'єднання відбувається не заради об'єднання, а заради переходу новоутвореної одиниці на нову якість. Саме для такого логічного та зручного об'єднання і створено «Перспективні плани формування об'єднаних громад» - документ, який визначає комбінації об'єднання, при якому нове утворення матиме перехід на нову якість і отримає підтримку держави. За інших умов об'єднання втрачає сенс, витрати на процес не принесуть публічної вигоди.

Чи існує процедура виходу з об’єднаної територіальної громади села, селища, міста, що добровільно об’єдналися в одну територіальну громаду?

Відповідно до ст. 6 п.3 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» територіальні громади села, селища, міста, що добровільно об'єдналися в одну територіальну громаду, можуть вийти із складу об'єднаноїтериторіальної громади в порядку, визначеному законом. Проте на теперішній час такий порядок нормативно не закріплено. Наразі підготовлено законопроект «Про адміністративно-територіальний устрій», в якому визначені всі процедури щодо отримання статусу села із тимчасового поселення, статусу міста, зміни назви громад, межі, адміністративних центрів. Якщо будуть внесені зміни доКонституції України, даний законопроект буде зареєстровано у Верховній Раді України.

 Чи можливо приєднатися до вже утвореної ОТГ тим селам, селищам та містам, які за Перспективним планом входять до об’єднаної територіальної громади, але з тих чи інших причин зразу не прийняли рішення про об'єднання (так звані залишенці)?

Механізм спрощеного приєднання до ОТГ визначається законопроектом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо механізму стимулювання подальшого процесу добровільного об'єднання територіальних громад». Інші ради, які залишилися і на момент об'єднання не об'єдналися та по затвердженому перспективному плану відносять-ся до ОТГ, можуть з часом приєднатися шляхом довиборів депутатів до сформованої ради об'єднаної громади. Тобто, є можливість розширювати таку об'єднану громаду без внесення змін до Перспективного плану.

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Вересень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30