Держава гарантує виплату допомоги при народженні дитини

Четвер, 04 серпня 2016 10:25

У 2016 році вона становить сталу суму, незалежно від того, якою за рахунком народиться дитина. Однак, із збільшенням цієї суми почастішали випадки нецільового використання державних коштів. Нерідко отримувачі не забезпечують належних умов для повноцінного життя та виховання дитини, її безпечного та комфортного проживання.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 року № 623 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо функціональних обов’язків державного соціального інспектора» контроль за цільовим використанням державної допомоги при народженні дитини, допомоги на дітей одиноким матерям та створенням належних умов для повноцінного утримання та виховання дітей здійснюється центрами соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді шляхом проведення вибіркового обстеження окремих сімей.

Під час відвідування родин з дітьми, які отримують державну соціальну допомогу при народженні дитини, працівники РЦСССДМ складають акт перевірки цільового використання державної допомоги при народженні (усиновленні) дитини, де вказують умови, які створені для виховання та розвитку дитини, перевіряють  наявність у дитини харчування та одягу відповідно до віку та сезону, наявність засобів гігієни, візка та ліжка тощо.

У більшості сімей батьки належним чином піклуються та створюють умови для проживання та виховання дітей. Проте є випадки, коли батьки ведуть асоціальний спосіб життя (вживання алкоголю, антисанітарні умови проживання, недостатня увага до потреб дитини). В таких випадках сім’ю ставлять на облік як таку, що опинилася в складних життєвих обставинах, з нею проводять відповідну соціальну роботу фахівці Центру. В ході обстеження спеціалісти Центру надають соціальні послуги та консультації, проводять бесіди з батьками по попередженню дитячого травматизму, оздоровленню та вихованню дітей.

З початку 2016 року спеціалісти та фахівці із соціальної роботи Центру обстежили 98 сімей зазначеної категорії. В більшості з них батьки створили належні умови для повноцінного виховання народженої дитини. В родинах, де батьки потребували соціальної допомоги з різних причин (юний вік матері, брак досвіду з догляду новонародженої дитини, хвороба матері або дитини, багатодітні родини з низкою проблем, потреба батьків у налагодженні особистих стосунків, кримінальний або сирітський досвід батьків та багато інших, а іноді й декілька одночасно), за участю спеціалістів проблеми були вирішені.

Якщо є факти нецільового використання коштів, виплата державної соціальної допомоги припиняється. Підставою для цього може бути:

- позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;

- нецільове використання коштів і незабезпечення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини;

- відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав;

- тимчасове влаштування дитини на повне державне утримання, крім дітей, які народилися під час перебування матері в слідчому ізоляторі або установі виконання покарань за умови перебування дитини разом з матір’ю;

- перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням суду;

- смерті дитини; отримувача допомоги;

- виникнення інших обставин.

Виплата допомоги припиняється з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли зазначені обставини, за рішенням органу, який призначив допомогу.

По додаткову інформацію звертайтеся до Черкаського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: м. Черкаси, вул. В. Чорновола, 157, каб. 135, тел/факс (0472)64-46-69

E-mail:chrcsssdm@ukr.net.

За інформацією Черкаського районного центру

соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Жовтень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31