Раціонально та економно, чи після нас хоч потоп?

П'ятниця, 29 липня 2016 11:42

Європейці вміють рахувати гроші. Це факт. Як і те, що, приміром, ціни на водопостачання такі, що нераціональне використання може «поглинути» чимало коштів з особистого бюджету. У Європі ціна одного кубометра води становить приблизно 1,3 євро або 36 грн за холодну й 2,18 євро або 60 грн за гарячу, при тому, що українці платять 7,5 і 28 грн. Навіть порівнюючи зарплатні, ми за цей ресурс недоплачуємо.

За кордоном навчилися економити воду у найрізноманітніший спосіб. Коли приймають душ, вода не тече постійно. Миючи посуд, використовують якусь ємність, а не проточну воду. Установлюють у будинках «економну» сантехніку тощо. А чи вміємо ми раціонально використовувати воду?

Щоліта в Ірдині виникає проблема з водопостачанням. Люди незадоволені тим, що воду постійно відключають. І, звісно, легко в цьому звинуватити керівництво громади, не розібравшись у ситуації. Голосна суперечлива сходка села, що відбулася минулого тижня, повторилася, але вже у спокійній обстановці. Місцева влада знову провела роз’яснювальну роботу з жителями села з приводу того, чому доводиться відключати воду.

-         На сьогодні ми маємо 500 споживачів води. Більшість із них отримали субсидії і сплачують лише обов’язкову плату. Решту коштів повинна повертати держава, чого на цей момент не відбувається. Обидві водонапірні башти, що постачають воду до села, працюють, та електропостачання перевищує ліміт, - коментує ситуацію голова ОТГ Володимир Міцук.

Староста с. Ірдинь Олександр Максимов каже:

-         Тарифи на електроенергію зростають. 1 кВт нещодавно коштував 1,7 грн, зараз коштує 2,18 грн., а на воду тарифи не підвищуються. Саме тому ми були змушені ввести обмеження на водопостачання.

Через борг за державою працівники комунального підприємства, яких всього троє, не отримують заробітної плати ще з квітня. У Черкаській РДА пообіцяли вирішити питання із поверненням коштів, які заборгувала держава.

-         Якщо ми отримаємо хоч частину цих грошей, зможемо виплатити зарплатню працівникам комунального підприємства, оплатити борг за електроенергію та придбати запчастини, потрібні для того, аби водонапірні башти працювали як належить, - додає Олександр Леонтійович.

Ще як варіант - контроль за витратами води. Навчимося раціонально використовувати ресурси – менше за них сплачуватимемо. Лічильники – це перший крок до економії. Тоді кожен житель, бачитиме, скільки і за що сплачуватиме. До того ж його установка коштує не так уже й дорого: близько 150 грн.

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Жовтень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31