Соцсфера у Думанцях: якість чи кількість?

Вівторок, 26 липня 2016 09:40

Станом на перше вересня Думанецький садочок відвідуватиме 26 осіб. Сільський голова Сергій Кукушкін задається питанням його подальшого функціонування. Адже 26 – це зовсім невелика кількість. На утримання однієї особи тут припадає близько 38 тис. грн. Окрім цього треба сплачувати за опалення, електропостачання тощо. Дитячий садок фактично «висмоктує» кошти сільської ради на скільки, що їх не вистачає на всі інші установи в селі.

-         ДНЗ треба утримувати. Буде дитячий садок – буде розвиватися село, - переконана начальник відділу освіти Людмила Григорчук.

Підтримує її й голова районної ради Олексій Собко:

-         У Думанцях чудовий дитячий садок, гарне приміщення, є ресурс для розвитку. Варто шукати джерела його забезпечення. Реальніша картина стане з об’єднанням громад. Як варіант, тоді можна буде розглядати функціонування дитячого садка тут, у Думанцях, а загальноосвітньої школи, приміром, у сусідньому селі, вирішивши для цього питання підвезення дітей до навчальних закладів. Вирішити за вас це питання не може ні районна, ні обласна влада. Рішення винятково за громадою.

А поки «громада роздумує» у дитячому садку потрібно відремонтувати покрівлю. 124 тис. грн. на заміну вікон у приміщенні отримали з відділу освіти, а сільська рада дала 50 тисяч на облаштування твердопаливного котла. Аби завершити повністю роботи треба ще 30 тисяч гривень.

-         Тут немає Інтернет-звязку та відсутній компютер. Також вихователям варто підняти надбавку «за престижність» з 10% до 20%, бо вони виконують більше обов’язків, ніж належить, - каже методист ДНЗ Валентина Голубенко.

Питання співвідношення якості та кількості наразі стоїть і в Думанецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів. Сьогодні утримання одного учня вартує близько 27 тис. грн.. При таких затратах у школі немає сучасної матеріально-технічної бази для якісної освіти дітей. Навчаються тут 53 учні.

-         Як можемо, так і тримаємося. Щось своїми силами, щось допомагає відділ освіти. Цьогоріч розпочали заміну вікон. Установили три склопакети в коридорному приміщенні. Тут же треба поміняти і ще одне вікно, на що не вистачає коштів, - каже директор школи Ніна Романенко. - Постійно нам допомагає сільська рада: фінансує харчування, виділили 50 тис грн. на шифер для покрівлі. Однак відсутня якісна матеріальна база, звичайно, ускладнює добре забезпечення учнів знаннями.

-         Якщо подивитися на ситуацію реально, то єдиним правильним варіантом було б утримання у Думанцях дитячого садка, а в Чорнявці – школи, вирішивши підвезення учнів та вчителів до цих установ, - припускає Людмила Григорчук. – Однак, у будь-якому випадку вибір – за громадою.

 

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Вересень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30