Житям Геронимівки повернули будинок культури через суд

Вівторок, 26 липня 2016 09:38

Мировою угодою та потиском рук у Господарському суді області завершилася майже двадцятирічна боротьба жителів Геронимівки за повернення у їхню власність будинку культури. Вимога колишніх власників – не змінювати цільового призначення закладу, інакше заберуть його назад.

Нагадаємо, ще 30 березня цього року акціонери ПАТ «Україна» ухвалили рішення про безоплатну передачу місцевого будинку культури у комунальну власність територіальної громади села Геронимівка.

-         Враховуючи нестабільну ситуацію в країні, було побоювання, що після повернення будинку культури в комунальну власність села, це майно не буде згодом відчужене і використане за нецільовим призначенням, - пояснює зволікання із підписанням усіх документів представник ПАТ «Україна» Павло Карась. – Принаймні, акціонери отримували пропозиції від підприємців – продати заклад культури під розважальний центр, однак усвідомлюючи соціальну відповідальність перед жителями села, не погодилися на це.

Аби припинити спір – сторони підписали мирову угоду на взаємопогоджених умовах. Відтак, ТОВ «Україна» в семиденний термін безоплатно передає будинок культури в комунальну власність села, а сільська рада натомість зобов’язується не відчужувати це майно і використовувати його винятково за призначенням.

Найбільше цьому рішенню раділа 79-річна Валентина Андріївна Жирна, яка власноруч і будувала цей будинок культури. Щовечора її внуки та їхні друзі збиралися на її подвір’ї на посиденьки, бо, власне, й піти було нікуди – будинок культури закритий, а коли і відкритий, то робити там нічого, бо все тріщить і ламається.

-         А ми ж його в молодості будували. Було день біля молотарки відгарюєш, а потім ввечері машиною на цегельний завод, що в Городищі їдемо по цеглу. Назад повертаємося – темна ніч. Ми на кузові машини на теплу цеглу полягаємо, щоб хоч трохи відпочити, а водії печуть по бездоріжжю. А потім зморяться геть, зупиняться посеред дороги, аби хоч півгодини передрімати, бо з ніг падали. А зранку знову – до молотарки чи в поле. Отак його будували, аби собі та дітям-онукам зоставити. І хто думав, що на старість за нього в судах правди доведеться шукати. Та добре, що нарешті порозумілися, - каже жінка.

25 річницю Незалежності України геронимівчани зустрінуть із власним будинком культури. За це сільський голова дякує обласним та районним владцям, депутатському корпусу села, геронимівській громаді та акціонерам підприємства.

-         Основне завдання – його відремонтувати. На це потрібні дуже великі кошти. Ми підготуємо проектно-кошторисну документацію на його реконструкцію і в першу чергу полагодимо покрівлю, аби можна було розпочинати внутрішні роботи, - каже Василь Харченко, висловлюючи сподівання на подальшу співпрацю із підприємством ПАТ «Україна», яке провадить діяльність на території села. – У нас навіть думки не виникали змінювати його цільове призначення. Тут діють гуртки та займається молодь. Це їхня власність.

Проконтролювати за цим пообіцяла прокурор Альона Замотайло, яка й представляла інтереси геронимівської громади у Господарському суді області.

 

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Жовтень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31