У будинок для літніх людей виросла черга

Середа, 29 червня 2016 13:13

Кількість самотніх людей, кого життя змушує зустріти старість у будинку для престарілих, протягом останнього року збільшилася. У стаціонарне відділення, що в Лозівку, вже в черзі п’ять осіб. У терцентрі знають, як зарадити цій ситуації.

-         Торік ми модернізували заклад – встановили твердопаливний котел та металопластикові вікна. Енергоефективні заходи заощадили гроші, на які можемо робити ремонт у станціонарному відділенні, -каже директор Валерій Вишиваний.

Аби оселитися у будинку престарілих, потребуючий, або ж його діти пишуть заяву, частину документів оформлюють в сільській раді, частину – працівники терцентру. Перебування у будинку для літніх людей на місяць вартує 2600 грн, а собівартість утримання однієї людини на тисячу більше. Якщо пенсіонер самотній, він сплачує 75 % пенсії за своє перебування, решту доплачує держава. А коли має дітей, що не досягли пенсійного віку, то його діти, або й він особисто перераховує повну вартість утримання.

-         Це найнижча ціна в області, яку ми тримаємо завдяки співпраці з благодійниками, а також обробляючи власне підсобне господарство, - каже директор. – Протягом останнього року бачимо, що потреба в наших послугах зростає. Вже навіть черга утворилася. Поки що п’ять осіб. За попередніми розрахунками нам не вистачає ще мінімум 20 ліжкомісць.

Вирішити цю проблему можна шляхом відкриття ще одного відділення. Це може бути й діюче приміщення амбулаторії. У терцентрі розглядають Чигиринський напрямок його розміщення.

-         Поки проводимо економічні розрахунки та зважуємо усі можливості та загрози. Якщо депутати районної ради підтримають нашу пропозицію, то вже на початок наступного року матимемо ще одне стаціонарне відділення для наших підопічних, - висловлює сподівання керівник.

Втім, варто згадати й про приміщення, яке знаходиться у Софіївці поблизу амбулаторії загальної практики сімейної медицини. 

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Жовтень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31