Обіцяли перекрити трасу, бо від фур тріщать хати

Середа, 25 травня 2016 16:39

Вібрація від руху вантажівок не дає спокою жителям вулиці Шевченка, що на околиці Будища. Стіни будинків біля дороги починають покриватися тріщинами, нарікають люди. Водії не реагують на дорожні знаки, які обмежують швидкість до 40 км/год, асфальт - у вибоїнах. Потік автомобілів тут достатньо великий, адже вулиця є частиною автодороги Черкаси-Канів. Сільчани просять покласти "лежачих поліцейських" або облаштувати пост ДАІ і штрафувати порушників. Інакше самі не пускатимуть вантажівки до міста. Проте вихід із ситуації знайшли.

-         Будинки зведені десятки років тому, коли рух на дорозі був у рази меншим. А зараз гуркіт стоїть такий, що діти погано сплять по ночах. У всіх моїх сусідів - ті самі проблеми. Будинки розташовані за 10 метрів від автотраси, а найбільше вантажівок проїжджає з опівночі до ранку. При дорозі поставили знаки-обмежувачі швидкості до 40 км/год, але це не допомогло. Водії багатотонних вантажівок їх ігнорують, а ДАІшників я тут жодного разу не бачив, - нарікає житель вулиці Валерій Куцак.

Люди звернулися за допомогою до районного керівництва. У село виїхала комісія у складі керівників райдержадміністрації, районної ради, депутатів районної ради та представників Служби автомобільних доріг.

-         Покласти по ній "лежачих поліцейських", як того просять мешканці, неможливо - це магістральна вулиця, де засоби примусового зниження швидкості заборонені, а з досвіду скажу, що вони нароблять більшого горя, ніж просто зараз створюють шум, - каже начальник відділу ремонту та експлуатаційного утримання доріг Служби автомобільних доріг Руслан Гребенюк. – Тут вже встановлені знаки, які обмежують швидкість руху, які ми можемо продублювати. Дорога ця збудована 50 років тому, відповідно говорити про тротуари, які мали бути облаштовані відповідно до нормативних вимог сьогодні не доводиться. Збудувати зараз нові теж не можна через не достатні відстані від автодороги до будинків. Наразі ми ліквідовуємо ямковість та ремонтуємо автодорогу у межах фінансування.

Вихід із ситуації знайшли. Компромісне рішення влаштувало всіх жителів вулиці.

-         Варто встановити додаткові знаки обмеження швидкості руху, які дублюватимуть вже існуючі. Аби стічні води не розбивали дорогу, – варто зробити проект на водовідведення та визначитися, куди ж цій воді стікати, адже вздовж траси щільна забудова. Окрім того, ми, зі свого боку, звертатимемося до відділу поліції, аби на цій ділянці дороги були виставлені хоча б тимчасові пости ДАІ чи засоби відеофіксації руху. Нерадивих водіїв доведеться навчати правилам дорожнього руху, - підвів підсумки голова районної ради Олексій Собко.

На всю роботу близько трьох тижнів.

-         Аналізувати виконану роботу будемо у цьому ж складі у червні, - зазначив перший заступник голови адміністрації Петро Коренюк.  

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Жовтень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31