У районі залишилося перейменувати 23 вулиці

Середа, 04 травня 2016 09:24

Над ліквідацією цих згадок про радянське минуле ще працюють у Тубільцівській, Кумейківській, Дубіївській та Червонослобідській сільських радах.

-         За Законом, в усіх населених пунктах мають бути демонтовані пам’ятники комуністичного режиму, перейменовані вулиці, сквери, парки та проспекти, назви яких пов’язані з радянськими часами. У районі найбільше таких геонімів залишилося на територіях Червонослобідської та Тубільцівської сільських рад, - зазначив заступник голови державної адміністрації Петро Коренюк.

15 назв вулиць та 6 провулків ще в лютому змінили у Яснозір’ї. Люди обирали більше нові назви відповідно до місцевості, значно менше – перейменовували вулиць в честь історичних подій чи постатей.

-         Вже кілька місяців у селі приживаються такі назви вулиць та провулків, як Острівна, Весняна, Благовісна, Зоряна, Святкова, Центральна, Медова, - каже секретар сільської ради Наталія Зварика. – зразу і плуталися, і звучали вони дивно, а потім стали звикати.

Оновлений склад топонімічної комісії, до складу якої ввійшли редактор газети «Козацький край» Олег Островський, учасник АТО Олександр Сірош, новий заступник сільського голови Яків Шведенко, вчителі історії вже розглянув та затвердив не лише нові назви вулиць та провулків у Червоній Слободі, а й запропонував перейменувати саме село. Депутати сільської ради провели обговорення на своїх округах та рішенням сесії надіслали ці пропозиції до обласної адміністрації.

-         Процес перейменування вулиць гальмувався так званою «ініціативною групою» села, яка протестувала проти будь-якого рішення органу місцевого самоврядування. Насправді, люди досить виважено підходять до вибору нових назв геонімів, в тому числі й перейменування села, - розповідає Червонослобідський сільський голова Зінаїда Михайленко. – Досить багато назв зявилося на честь героїв Небесної Сотні, учасників АТО та останніх історичних подій в країні.

Відтак, пропонують від Червоної Слободи залишити лише назву «Слобода». Нагадаємо, жителям населених пунктів за відмітку у паспорті про анулювання старої адреси й іншу – про присвоєння нової, платити не треба.

 

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Жовтень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31