Голосить дзвін стривожено у квітні

Середа, 27 квітня 2016 09:45

26 квітня  вся Україна відзначає сумну дату в українській історії – 30-і роковини аварії на Чорнобильській атомній станції.

Сьогодні Чорнобиль для нас – це майже три з половиною мільйони постраждалих від катастрофи та її наслідків. Це майже 10 відсотків території, що зазнала прямого радіаційного ураження. Це 160 тисяч людей із 129  населених пунктів, яким довелося залишити рідні домівки і переїхати в інші місця.  Жодна статистика не скаже, скільки людських життів понівечено чорнобильським смерчем, наслідки якого ще відчуватимуть на собі майбутні покоління.

Указом Президента 2016 –й рік оголошено роком вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи.

Цього дня, як і щороку руськополянці зібралися біля пам’ятного знаку , встановленому на кладовищі «Дібрівка»  на честь ліквідаторів аварії на ЧАЕС, щоб згадати найстрашнішу катастрофу ХХ століття та висловити свою безмірну шану героям.

Розпочався захід молебнем, якій відправив настоятель православної Свято – Іллінської церкви  протоієрей  Іоанн.

Із вступним словом виступив сільський  голова  Олег Гриценко. Він сказав, що на даний час в Руській Поляні проживає 68 ліквідаторів, а 18 наших рятівників вже відійшли у вічність.

 Хвилиною мовчання та покладання квітів всі присутні вшанували пам’ять ліквідаторів аварії.

 Учні шкіл прочитали вірші про чорнобильську трагедію, які схвилювали та розчулили всіх присутніх.

 Продовжила годину пам’яті вчитель історії  Онищенко Раїса Василівна, яка наголосила, що пам’ять багатьох наступних поколінь знову і знову буде повертатися до трагічних квітневих днів 1986 року, коли ядерна смерть загрожувала всьому живому і неживому. Сьогодні – День пам’яті, День скорботи і роздумів. Бо нам таки є над чим замислитись. Чи не повториться трагедія в іншому місці? Чи стали ми більше шанувати рідну землю? Минуть десятиліття, а чорний день чорнобильської трагедії бентежитиме людей.

 Тож запалімо  поминальну свічку – свічку надії. Хай полум’я свічок у наших душах зіллється в одне полум’я віри. Ми будемо жити!

      До цієї дати в бібліотеці була оформлена книжкова виставка «Чорнобиль: яким його побачив  світ»

 

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Жовтень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31