«Люди нам стали довіряти»

П'ятниця, 29 січня 2021 09:25

У Леськівській ОТГ КЗ «Центр надання соціальних послуг» працевлаштував майже всіх соціальних робітників, які працювали у Територіальному центрі соціального обслуговування одиноких непрацездатних осіб Черкаського району до його ліквідації. Натепер у п’яти селах, що ввійшли до Леськівської ОТГ, працюють 11 соціальних робітників та один фахівець із соціальної роботи. В Центрі, кажуть, що фахівців для роботи з родинами, які втрапили у складні життєві обставини, не вистачає.

Центр у громаді функціонує лише півроку. Знаходиться в приміщенні Будинку культури в Леськах. Очолює його Зоя Федорівна Письменна.

Якщо торік соціальною допомогою охоплювали понад 70 осіб у Леськах та Худяках, то з 1 січня додалося ще близько 60 осіб, адже до громади доєдналися Думанці, Чубівка та Чорнявка.

Там вже сформували список нових підопічних, спеціалісти вивчають умови їх проживання і потреби у медичному обслуговуванні. Оскільки у Думанцях є кілька прийомних сімей та будинок сімейного типу, то остаточну кількість фахівців із соціальної роботи переглядатимуть.

-                 За півроку роботи ми встигли організувати та наповнити пункт прокату засобів реабілітації для потребуючих жителів нашої громади, - розповідає директорка Центру Зоя Письменна. – Виявили родини з тяжкохворими дітками, яких громада на постійній основі забезпечує засобами гігієни. Якщо одинокі непрацездатні жителі нашої громади були вже знайомі із соціальними робітниками, які надавали їм допомогу ще до ліквідації Терцентру, то з родинами, які втрапили у складні життєві обставини, малозабезпеченими сім’ями, багатодітними, сім’ями, де є діти-інваліди, а також родинами учасників АТО/ООС фахівцю із соціальної роботи доводилося налагоджувати співпрацю «з нуля». Я вважаю, що наразі маємо позитивні результати. Вже не лише ми йдемо до людей, щоб дізнатися, яку допомогу їм надати, а люди самі звертаються до нас за допомогою.

Окрім пункту прокату, в планах керівниці Центру організувати пункт видачі безкоштовного одягу для потребуючого населення. Цю ідею подали самі жителі громади, які пропонували передати речі в доброму стані для тих, хто в силу різних обставин наразі не може собі дозволити їх придбати.

-                 А при Худяківському будинку культури у нас відкритий Університет третього віку. Взялася за його організацію і роботу зі студентами, яким далеко за 80 років, Валентина Кошелко, очільниця місцевого театру, - продовжує розповідати пані Зоя. – Нині через запроваджені карантинні заходи Університет призупинив свою роботу, чим дуже засмутив своїх вихованців. Не повірите, але вони просто молоділи на очах, коли збиралися разом погомоніти, розповісти одне одному про життя-буття, поділитися рецептами, чи обговорити новини. Причому, дуже помиляється той, хто вважає, що люди «золотого віку» збираються разом, аби лишень поскаржитися один одному на хвороби, владу та ін. Вони навпаки, шукають позитив в усьому, згадують молоді роки та епізоди з них. До речі, останнє підказало Валентині Михайлівні ідею, як їх ще більше надихнути та зарядити енергією. Тепер наші бабусі та дідусі розповідають їй про традиційні обряди з їхньої молодості. Вони просто пишаються тим, що в них «беруть інтерв’ю».

До речі, всі записи можна переглянути на Фейсбук-сторінці комунального закладу в мережі інтернет. Аби ще більше залучити людей похилого віку до громадського життя, у планах директорки Центру організувати постійно діючі виставки в закладах культури старостинських округів та центру, де кожен з них може показати свої уміння – чи то у вишиванні, чи в різьбленні, чи малюванні.

-                 Зазвичай, наші підопічні в силу різних життєвих обставин залишалися впродовж життя обділеними увагою, - зауважує пані Зоя. – Тому дуже прив’язуються до свої соціальних робітників, називаючи їх «доцями», «онучками». Власне, як і наші працівники прив’язуються до своїх бабусь та дідусів. Звісно, не буває без казусів та непорозумінь, але в роботі з людьми без цього не обійтися.

Особливий напрямок роботи у Центрі – робота з молоддю, дітьми, родинами, які втрапили у складні життєві обставини, багатодітними родинами. Тут, кажуть, без співпраці з поліцейським офіцером громади їм було б складно. Адже сім’ї бувають різні, як і випадки, коли потрібно виїздити на виклик. До речі, все більше за допомогою стали звертатися діти.

-                 Тут свою роль відіграла постійна інформаційно-просвітницька робота, яку ми спільно з поліцейським офіцером громади або й він самостійно проводили у школах та дитячих садках. Ми залишали контакти, говорили і наголошували, щоб телефонували і зверталися за допомогою в будь-який час дня і ночі. Діти стали нам довіряти. А лише так ми можемо їм прийти на допомогу, - зауважує пані Зоя.

Соціальні робітники та фахівець із соціальної роботи у Леськівській ОТГ не лише допомагають своїм підопічним, а й постійно навчаються та підвищують свою кваліфікацію, аби бути в курсі останніх законодавчих змін та впроваджених постанов.

-                 Через карантин навчання відбувається онлайн. Є короткотермінові семінари, які проводять фахівці із соціальної роботи з області, є курси, тренінги. Ми стараємося і працювати, і навчатися новому, адже сьогодні громади потребують мобільних, якісних, професійних та кваліфікованих спеціалістів, які можуть на місці надати повний комплекс допомоги людині, - зауважує Зоя Письменна.

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Березень 2021 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31