Веніамін Коваленко: «Допомагаємо всім, хто цього потребує»

П'ятниця, 15 січня 2021 11:53

Торік у січні в Руськополянській ОТГ запрацював КЗ «Центр надання соціальних послуг для населення». За цей час він став справжнім помічником для уразливих категорій населення в громаді та генератором соціальних проєктів допомоги односельцям.

Центр знаходиться на другому поверсі амбулаторії загальної практики сімейної медицини у Руській Поляні. Очолює його Веніамін Коваленко. Нині в Центрі працюють 13 осіб. Це фахівці із соціальної роботи, які співпрацюють з родинами, що втрапили у складні життєві обставини, та соціальні робітники, які надають соціальні послуги одиноким непрацездатним жителям громади. Таких натепер 87 осіб.

За рік роботи Центр зумів організувати якісну роботу з населенням, залучивши до волонтерства та допомоги небайдужих жителів громади. «Клич» про допомогу розміщують у місцевих групах Viber. Там же взялися за реалізацію свого першого масштабного соціального проєкту по збору коштів на лікування 12-річного односельця Іллюші Гапоненка. Як ми розповідали, за ініціативи директора Центру Веніаміна Коваленка, на одній платформі об’єдналися люди, які погодилися взяти нас себе частину витрат родини на лікування хлопчика. Завдяки небайдужим односельцям Ілля вже впродовж чотирьох місяців постійно приймає дороговартісний біологічний препарат «Хуміра», завдяки якому може повноцінно розвиватися, жити, попри свій страшний діагноз – ювенільний ревматоїдний артрит.

-                 Люди фактично взялися виконувати зобов’язання держави, - дякує односельцям за допомогу мама хлопчика Наталія Гапоненко. - Адже діти з рідкісними орфанними захворюваннями «Хуміру» мають отримувати за держпрограмою. Проте це прописано на папері, який, зрозуміло, все стерпить. А дитина не може чекати та терпіти страшенний біль в суглобах, коли навіть поворухнути рукою боляче.

За цей час Центр організував для жителів громади «Кімнату милосердя». Тут люди, які втрапили в складні життєві обставини, можуть взяти необхідний одяг, взуття, продукти харчування чи інші необхідні речі.

-                 Наразі налагоджуємо роботу з родинами учасників АТО/ООС, аби знати їхні потреби та допомогти вирішити проблеми, - розповідає Веніамін Коваленко. – Також проводимо соціальний моніторинг в Дубіївці, яка стала частиною нашої громади, щоб з’ясувати напрямки для першочергової роботи. Наша мета – підтримати кожну сім’ю, що переживає складні часи, та одиноких людей літнього віку, які залишилися на самоті зі своїми потребами і проблемами.

 

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Березень 2021 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31