«Наші ветерани звикли розраховувати лише на власні сили», - Лідія Косенко

П'ятниця, 04 грудня 2020 16:45
«Наші ветерани звикли розраховувати лише на власні сили», - Лідія Косенко Фото з мережі Інтернет

Ветерани Черкаської районної організації ветеранів цьогоріч не припиняли допомагати своїм односельцям - людям літнього віку. Як співпрацювали в цьому напрямку "Сільським обріям" розповіла голова Організації Лідія Косенко.

-        Цей рік через пандемію коронавірусної інфекції та запроваджені карантинні заходи видався складним для всіх, тому наші ветерани, в першу чергу, зосередили свою роботу на людях, які потребували найбільшої допомоги, - розповідає Лідія Миколаївна. – Робота утруднюється тим фактором, що й самі волонтери в нашій організації вже люди в літньому віці, тому допомогу надають посильну.

Так, у Первомайську своїми підопічними опікується Зінаїда Іванівна Соломаха. Жінка вже не один рік допомагає старшим за неї сусідкам. Не дуже охоче розповідає про свою допомогу, вважає, що робить те, що б на її місці робив кожен, – допоможе по господарству, пригостить смаколиками, які зготує, та й просто погомонить по душах. До речі, люди поважного віку у цьому селі гуртуються і для спільних сільськогосподарських робіт – садити, вибирати чи й прополювати городину.

-        Діти, зазвичай, живуть далеко, не наїздяться до них за кожної потреби, от вони й запровадили в себе так званий флешмоб городніх робіт, - зауважує Лідія Миколаївна. - Приміром, у Вергунах волонтерську роботу проводить Микола Юхимович Запорожець, хоча вже й сам у поважному віці. У його селі є кілька людей, до яких він постійно навідується для допомоги. У Думанцях волонтерить Микола Мефодійович Дружина, у Степанках опікується своїми однолітками-односельцями Микола Іванович Мусієнко. А, приміром, Любов Микитівна Біда з Руської Поляни, хоч фізично не може іншим надати допомоги, адже їй самій вже допомагають, але досить швидко вирішує організаційні питання, приміром, якщо треба швидко скласти списки потребуючих допомоги, чи зателефонувати в управлінні та відділи державних установ для вирішення питання людини та ін. Я щиро дякую їм за допомогу та людяність. А в переддень свята – Дня волонтера, бажаю всім, в першу чергу міцного здоров’я, сили духу, позитивного настрою та незгасимого бажання допомагати та підтримувати одне одного. Також, хочу подякувати директору СТОВ «Зоря» Івану Йосиповичу Дарієнку за постійну турботу та опіку членами нашої організації і не лише. Волонтерство для нього - не необхідність, а життєвий принцип, яким він керується вже багато років поспіль.

Як зауважує Лідія Миколаївна, члени Організації ветеранів Черкаського району, враховуючи попередній досвід роботи в умовах карантину, будуть готові надати один одному допомогу навіть в разі запровадження повного локдауну в Україні:

-        Наші ветерани звикли розраховувати на власні сили. Вони пережили й побачили багато біди й горя, проте при цьому не втратили людяності, щирості, співпереживання і віри в справедливіть, правду, щедрість та добросусідство.

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Січень 2021 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31