Чому в субсидіантів після монетизації ростуть комунальні борги?

Вівторок, 09 квітня 2019 17:02
Фото з мережі Інтернет Фото з мережі Інтернет

Черкащан, яким субсидію призначили з 1 січня 2019 року, можуть її позбавити за борги зі сплати комунальних послуг. Це пов’язано із затримкою у надходженні коштів на персональні рахунки споживачів підприємствам-постачальникам послуг. Хто робить збій у системі монетизації субсидій, з’ясовували «Сільські обрії». 

У 59-річної пенсіонерки Валентини А. з Худяків (жінка просить не називати своє прізвище) виросло більше 7 тисяч боргу за комунальні послуги. Жінка в розпачі. Вона має інвалідність. Від перенервування в неї піднімається цукор, але стриматися від хвилювань не може. Каже, борг за газ має вперше за багато років, що їй призначають субсидію.

– Мені субсидію на оплату житлово-комунальних послуг перепризначили 2 січня 2019 року в розмірі 3479 гривень. Обрахунок зробили швидко. Дали 400 кубів газу і 170 гривень обов’язкової плати. Хата в нас велика, тому ми не вкладаємося в ці норми. За те, що використовували понад норму, розрахувалися, а в березні вже сподівалися, що гроші для виплати субсидії прийдуть в Ощадбанк, а він перерахує їх в «Черкасигаз» та «Черкасизбутенерго», відповідно до запровадженої монетизації субсидій, – розповідає жінка.

Проте саме на цьому етапі й розпочалася гірка епопея, яка завела пенсіонерів до боргів та ризику взагалі втратити субсидію в наступному опалювальному сезоні.

Коли жінка звернулася до відділення Ощадбанку, що на площі 700-річчя у Черкасах, з питанням, чи перерахували її субсидію постачальникам комунальних послуг, їй там відповіли, що державні кошти на її персональний обліковий рахунок зайшли, але перераховувати їх нікуди – «Черкасигаз» відмовляється надати рахунки.

– Ми з чоловіком кинулися в «Черкасигаз», який тут же поруч знаходиться, – схвильовано розповідає вона. – А там відповіли: «Нехай банк вгамує свої апетити за перерахування коштів, ніяких рахунків ми їм передавати не будемо. Це взагалі така вказівка по країні». Це передаю дослівно. Я вже й на гарячу лінію Ощадбанку дзвонила, і урядову гарячу лінію, і гарячу лінію «Черкасигаз» – скрізь одні відмовки: в Ощадбанку кажуть, що гроші є, в Черкасигаз – що ніяких вказівок не передавати рахунків немає, а на урядовій лінії пообіцяли розібратися і передати моє звернення в Черкаси. А що ж мені робити? Я з острахом чекаю квитанцію у квітні, де за три місяці боргу за газ вже буде 10,5 тисяч гривень? За світло я оплачую, бо сума там невелика – 100-120 грн, хоч там теж субсидія є. Субсидія лежить на рахунку в банку, а в нас росте борг. І до 1 травня ми його, звісно, не погасимо. За що? У мене пенсія 1500 гривень, у чоловіка – 1497 гривень. А це означає, що в наступному опалювальному періоді нам за ці борги субсидії не дадуть. І як нам жити?

Пенсіонери вже готові позичати в сусідів, чи й в кредит брати гроші, аби віддати їх за комунальні борги. Але вони не певні, що цьогоріч після закінчення опалювального сезону отримають свої кошти для виплати субсидії, що накопичилися на їхніх персоніфікованих рахунках одержувачів субсидії в Ощадбанку.

– У банку нам сказали, що гарантувати цього не можуть, бо не знають, що буде після виборів. Що ж це робиться? – обурюється жінка.

Аби з’ясувати, хто ж робить збій у системі монетизації субсидій і що робити людям, яким субсидію призначили із січня 2019, а в них ростуть борги за комуналку, «Сільські обрії» направили запити на доступ до публічної інформації в Ощадбанк, і ПАТ «Черкасигаз». Натепер чекаємо на відповідь. Тож далі буде….

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Серпень 2019 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31