Мошнівська сільська рада та ДП «Перемога Нова» дбають про безпеку дітей

П'ятниця, 05 жовтня 2018 14:14

Завдяки спільним зусиллям Мошнівської сільської ради та підприємства ДП «Перемога Нова» Групи МХП вдалося зробити тротуар, яким діти зможуть безпечно ходити до школи та дитячого садочка.

Дороги загального користування державного значення в селі Мошни вже давно стали проблемою не тільки місцевих жителів, але й усього Черкаського району. Справа в тому, що через населений пункт проходять траса /Р-10/ Канів — Чигирин — Кременчук та автошлях /Т-2403/ сполученням Орадівка — Христинівка — Мошни. Рух транспорту цими дорогами дуже насичений, що чинить суттєве навантаження на дорожнє покриття і призводить до його подальшого руйнування. Наприкінці літа титанічними зусиллями керівництва сільської ради та мошнівської громади нарешті вдалося отримати кошти, необхідні для ремонту /Р-10/. У вересні розпочалися основні ремонтні роботи. На дорогу ж /Т-2403/ грошей держава не виділяє вже декілька років.

Вулиця Соборна проходить вздовж автошляху /Т-2403/ і є однією з головних вулиць Мошен. Найважливіше — нею ходять до місцевої загальноосвітньої школи діти сільської громади. Донедавна тут не було навіть упорядкованого узбіччя, адже через величезні ями водії змушені були використовувати всю доступну площу асфальтового полотна, тому часто виїжджали на край дороги. Це, своєю чергою, унеможливлювало безпечний рух для школярів.

«Я живу на цій вулиці. Тут дуже поганий асфальт. Якось мене ледь не збила машина», — розповідає старшокласник Максим Тараненко.

Курява від пилу влітку, глибокі калюжі восени та навесні, слизькі узбіччя взимку — такою була вулиця Соборна упродовж років. На щастя, зараз все інакше. Ініціативу громади зробити вздовж дороги безпечний тротуар підтримало ДП «Перемога Нова», що входить до Групи МХП. Результатом спільних зусиль Мошнівської сільради і підприємства стали майже 500 метрів якісного асфальту та бордюру, а також захисні стовпчики, які захищатимуть перехожих від недобросовісних водіїв.

«Я мріяв про цей тротуар три роки. Щоб наші діти та мами з дитячими візочками могли безпечно йти до школи чи дитячого садочка, не мочили ноги. Завдяки соціальній угоді з нашими партнерами — ДП «Перемога Нова» —  вдалося здійснити цю мрію», — зауважив Богдан Шкарбута, голова Мошнівської сільської ради.

«Це страшне, що тут раніше робилося, — згадує місцева жителька Тетяна Запорожець. — Пройти було неможливо. А дітям цією дорогою в школу ходити. Ми дуже раді, що сільський голова знайшов надійного партнера, який допоміг зробити цю доріжку».

На новий тротуар підприємство ДП «Перемога Нова» витратило майже 420 тисяч гривень. Підрядником проекту стало ПП «ІБК АПОСТОЛ». Якість виконаних робіт дійсно порадувала представників мошнівської громади. По гладенькій поверхні можна без перешкод проїхатися на роликах, а для деяких мошнівчан широкий тротуар часом навіть слугує велосипедною доріжкою.

«Відновлення дороги державного значення /Р-10/ не передбачає ремонту автошляху на вулиці Соборній, тому нашим завданням було забезпечити максимальний рівень безпеки пішоходів, які нею проходять. І насамперед — найменших мошнівчан», — говорить представник підрядника Артем Абрамян.

«Тепер можна безпечно ходити в школу. Стало набагато краще, ніж було раніше, — немає ям і калюж. Автомобілі їздять на безпечній відстані», — діляться враженнями від нового тротуару учениці школи Лілія Часниківська та Владислава Дорош.

Новий тротуар — не єдиний приклад турботи місцевої сільради та ДП «Перемога Нова» про дітей мошнівської громади. Під час ремонту траси /Р-10/ підприємство відгукнулося на прохання очільників села і поливало своїми транспортними засобами узбіччя дороги, де здіймалася курява з пилу, аби його не вдихали жителі Мошен. Про допомогу школі говорять педагоги.   

«Ми ніколи не були просто споживачами. Багато чого роблять своїми силами працівники школи і вчителі. Велику допомогу надають батьки, — розповідає директор Мошнівської загальноосвітньої школи I-III ступенів Наталія Майданік, яка теж давно мріяла про новий тротуар. — Ми розуміємо, що з таким соціально відповідальним інвестором, як «Перемога Нова», нам було б значно легше, а навчання дітей — комфортнішим. Ми вже неодноразово отримували допомогу від підприємства. Для прикладу, у 2015 році за сприяння «Перемоги Нової» вдалося замінила вікна в нашій школі. Цю акцію ми назвали «Школа посміхається новими вікнами!».

Протягом урочистого заходу з нагоди облаштування нового тротуару представники місцевої влади та підприємства обговорили нагальні питання та проблеми школи, поспілкувалися з учнями. Директор навчального закладу запросила працівників «Перемога Нова» на профорієнтаційні бесіди із школярами щодо професій та посад, які існують в агрохолдингу МХП. 

«Ми переживаємо і вболіваємо за вас, бо ви — наша зміна, — звернувся до мошнівських учнів заступник директора ДП «Перемога Нова» Геннадій Штефан. — Наше підприємство зацікавлене в спеціалістах, які проживають на місцях розміщення його потужностей. Тому саме ви можете стати нашими майбутніми ветеринарами, інженерами, електриками, керівниками. Навчайтеся, а ми будемо чекати на вас і надалі робити добрі справи для вашого добробуту».

«Приємно працювати з підприємством, яке поважає нашу громаду та зважає на її інтереси, — наголошує Богдан Шкарбута. — Облаштування тротуару було дуже непростою справою, але разом нам все вдалося. Хочу наголосити, що цей проект — не перший, і не останній. Ми вже плануємо бюджет соціальної угоди з ДП «Перемога Нова» на 2019 рік. Партнерські відносини з підприємством-інвестором для нас дуже важливі. Головне, щоб наша співпраця продовжувалася, і ми чули один одного», — підсумував сільський голова.

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Липень 2020 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31