Як три меди…

Четвер, 27 вересня 2018 09:23

Виявляється, для людського щастя треба зовсім мало: трішечки уваги, замішаної на любові. Насправді така увага – це робота люблячого серця і велике бажання зробити когось щасливим хоч на якусь мить. Саме ці якості притаманні психологу Територіального центру  соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Черкаського району Олені Іванівні Диченко.

Це серцем відчули люди, які відвідують Університет третього віку, що з весни працює в Руській Поляні. За цей час прослухали чимало лекцій різної тематики: психологія, медицина, основи права.

 І раптом… незвичайна пропозиція – провести день спілкування в лісі. Одразу посипалися відповіді: «Не дійду… Роботи багато… Онуки вдома… Це дорого…»,  – але в цілому не відмовилися і в результаті з’явилися майже всі. Бо ж коли востаннє отак колективом перебували на природі? «Дуже давно, навіть не пригадую»,  – говорила 88-літня Галина Іванівна.

День видався погожий: сонце м’яко розсипало промені, ліс привітно вітав гостей, щоправда, без пташиних голосів, а замість них залунали ліричні мелодії Ліди-акордеоністки. Олена Іванівна взяла на себе вирішення всіх побутових проблем, звільнивши від них стареньких, ще й організувала їх підвезення  автомобілем.

 Цього дня я бачила стільки задоволених людей!  «Студентки»  прямо на очах молоділи, розгладжувалися зморшки на їхніх чолах, по-молодечому дзвеніли голоси і… розкривалися таланти. Хтось ділився своїми рецептами консервації чи випічкою, хтось виявився гарним співаком чи оповідачем, кашоваром чи радником, а всі разом – талановиті на щедрість душі, взаєморозуміння, любов один до одного. І ще дужче гуртувало усіх приготування лісової каші, де кожен допомагав як міг. А коли знімали першу пробу, Надійка-білявка (у якої в цей день онукові виповнилося 16 років), примруживши від задоволення очі, промовила: «У-у-у… Як три меди!».  А хіба могла каша бути інакшою, якщо зварена в атмосфері радості? На диво, у спілкуванні цього разу ніхто і не зачіпав болючих тем сьогодення. Вони розтанули і панувало душевне піднесення.

Прощаючись, усі щиро дякували своїй наставниці Олені Диченко за день Щастя, дарований її щедрою душею, і працівникам Територіального центру соціального обслуговування за сприяння у проведенні цього заходу.

Світлана Корчинська, студентка Університету в с. Руська Поляна

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Травень 2019 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31