Коли краще оформлювати пенсію по втраті годувальника?

Понеділок, 07 травня 2018 16:46

Відповідає Валентина Велько, начальник Черкаського відділу обслуговування громадян № 4 головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області

Пенсію у зв'язку із втратою годувальника призначають непрацездатним членам сім'ї, які були на його утриманні, при наявності в годувальника на день смерті страхового стажу, який був би необхідний йому для призначення пенсії по III групі інвалідності, а в разі смерті годувальника, а також у разі смерті (загибелі) особи в період Революції Гідності – незалежно від тривалості страхового стажу. При цьому дітям таку пенсію призначають незалежно від того, чи були вони на утриманні годувальника.

Розмір пенсії залежить від страхового стажу та заробітку годувальника. На одного непрацездатного члена сім'ї він становить 50% пенсії за віком померлого годувальника, на двох та більше непрацездатних членів сім'ї – 100%, що розподіляється між ними рівними частками. Дітям-сиротам таку пенсію призначають виходячи з розміру пенсії за віком кожного з батьків. Із 1 жовтня 2017 року пенсійна виплата на одного утриманця становить 1452 грн, на двох – 1742,40 грн, на трьох та більше утриманців – 2178 грн. Під час обчислення пенсії за віком, з якої рахують розмір пенсії в разі втрати годувальника, до страхового стажу додатково зараховують період із дня смерті до дня, коли годувальник досяг би пенсійного віку.

Пенсію у зв'язку з втратою годувальника призначають на весь період, протягом якого член сім'ї померлого годувальника вважається непрацездатним, а членам сім'ї, які досягли пенсійного віку, – довічно.

Батьки і чоловік (дружина) померлого, які не були на його утриманні, мають право на таку пенсію, якщо втратили джерело засобів до існування.

Непрацездатними членами сім'ї вважають:

1) чоловіка (дружину), батька, матір, якщо вони особи з інвалідністю або досягли пенсійного віку;

2) дітей (у тому числі дітей, які народилися до спливу 10 місяців з дня смерті годувальника) померлого годувальника, які не досягли 18 років або старші цього віку, якщо вони стали особами з інвалідністю до досягнення 18 років. Дітей, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх навчальних закладах загальної середньої освіти, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах (у тому числі у період між завершенням навчання в одному із зазначених навчальних закладів та вступом до іншого навчального закладу або у період між завершенням навчання за одним освітньо-кваліфікаційним рівнем та продовженням навчання за іншим за умови, що такий період не перевищує чотирьох місяців), до закінчення ними навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення 23 років, та дітей-сиріт до досягнення ними 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні;

3) чоловіка (дружину), а в разі їх відсутності – одного з батьків, брата чи сестру, дідуся чи бабусю померлого годувальника незалежно від віку і працездатності, якщо він (вона) не працюють і зайняті доглядом за дитиною (дітьми) померлого годувальника до досягнення нею (ними) 8 років.

До членів сім'ї, які вважаються утриманцями померлого годувальника, належать особи, якщо вони:

1) були на повному утриманні померлого годувальника;

2) одержували від померлого годувальника допомогу, що була для них постійним і основним джерелом засобів до існування.

Члени сім'ї померлого годувальника, для яких його допомога була постійним і основним джерелом засобів до існування, але які й самі одержували пенсію, мають право, за бажанням, перейти на пенсію у зв'язку з втратою годувальника.

Усиновлені діти мають право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника нарівні з рідними дітьми, пасинок і падчерка – якщо вони не одержували аліментів від батьків. Неповнолітні діти зберігають право на таку пенсію і в разі їх усиновлення.

Положення, що стосуються сім'ї померлого, відповідно поширюються і на сім'ю особи, визнаної безвісно відсутньою або оголошеною померлою у встановленому законом порядку.

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Лютий 2019 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28