Співпраця громади з інвестором – крок до Європи

П'ятниця, 27 квітня 2018 15:58

Уже кілька років поспіль громада Будищенської сільської ради реалізує спільні соціальні проекти з одним із найбільших підприємств Черкаського району – ДП «Перемога Нова» Групи МХП.

«Допомагаючи громаді, ми інвестуємо в майбутнє села, району, області. Ми створюємо умови, коли люди хочуть залишитися жити там, де народилися, а не виїздити в пошуках роботи і кращого життя за кордон», – каже директор підприємства Віктор Гринюк.

Торік на соціальні ініціативи та облаштування інфраструктури села підприємство спрямувало майже 2 млн гривень.

— Мені необхідна була операція, яка потребувала значної суми коштів, — розповідає Катерина Борискіна. — Зібрати всю суму самотужки — не під силу. Допомагали рідні, друзі та знайомі. Тоді звернулися до сільської ради. Там виділили 50 тис. гривень. Кошти за соціальною угодою надійшли від птахофабрики «Перемога Нова».

Загалом у 2017 році жителі Будищенської громади отримали понад 146 тис. гривень матеріальної допомоги на лікування. За три місяці цього року — 10,8 тис. гривень.

Облаштування території населеного пункту — приклад європейськості території, де діють виробничі потужності «Перемоги Нової». За кілька останніх років село кардинально змінило своє «обличчя»: тут зникли стихійні смітники в лісових масивах, вздовж доріг, біля закладів соцсфери. Повністю побороти принцип «моя хата з краю» місцевій владі ще не вдалося, проте Будище перестало потопати у смітті. Для людей почали зариблювати річку Вільшанку та очищувати її канали. На це птахофабрика витратила понад 318 тис. гривень. До речі, саме через те, що канали водойм не розчищалися відповідними службами впродовж багатьох років, цьогоріч навесні деякі прибережні села були підтоплені.

У соціальному магазині, який обслуговує близько 800 пенсіонерів, малозабезпечені верстви населення можуть щомісяця купувати курятину набагато дешевше, ніж на ринку. Жителі Новоселівки користуються відремонтованою дорогою, на яку підприємство виділило 300 тис. гривень, а мешканці сіл Будище та Лозівок — громадською свердловиною вартістю 170 тис. гривень.

Підтримка молодіжних програм та соціальних проектів у селі — ще один напрям роботи підприємства. Понад півмільйона гривень птахофабрика спрямувала на реконструкцію та матеріально­технічне оновлення сільського дитячого садка, загальноосвітньої школи, амбулаторії, будинку культури. Зокрема, були придбанінові меблі, техніка, будівельні матеріали, засоби першої необхідності, подарунки дітям. За сприяння підприємства були організовані випускний вечір та різноманітні свята, зокрема спортивні.

Будищенський сільський голова Григорій Приходько розповідає, що футбольна команда торік вперше брала участь в першості Черкаської області, де серед 11 команд Черкаського району посіла 5 місце.

– Друга футбольна команда в чемпіонаті Черкаського району виборола срібло. Наші волейболісти здобули Кубок Незалежності з волейболу у грі в Руській Поляні, перемогу в грі, присвячений пам’яті Нагорного, а також Кубок с. Мошни у грі з командами із сіл Байбузи, Будище, Мошни, Руська Поляна. У розвиток спорту в селі підприємство за соціальною угодою вклало більше 260 тис. гривень. Це наш спільний успіх, – додає очільник села. 

– Приміром, якщо ми «з потугами» домовляємося про підвезення наших спортсменів до місця проведення змагань, то для будищенських команд завдяки підприємству це елементарні речі, – каже директор районної ДЮСШ «Мрія» Анатолій Жила. – Це приклад доброї співпраці.

– Інвестувати в розвиток територій, де знаходяться потужності МХП, – соціальна відповідальність кожного підприємства як рівноправного партнера громад, – переконаний директор ДП «Перемога Нова».

У 2018 році підприємство запланувало виділити 1,2 млн гривень на соціальні ініціативи для Будищенської громади. Проте, з огляду на результати попереднього року, ця сума буде більшою.

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Серпень 2020 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31