«100 РОКІВ МИЛОСЕРДЯ»

П'ятниця, 13 квітня 2018 12:18

З 1 по 30 квітня під гаслом «100 років милосердя» триває Всеукраїнський місяць Товариства Червоного Хреста України.

Квітень 2018 року особливий для Червоного Хреста, адже 18 квітня найпотужніша в країні гуманітарна організація відзначає 100­річний ювілей діяльності. Упродовж місяця по всіх куточках України проходять тематичні заходи та акції, а також збір коштів, продуктів харчування, одягу, взуття, предметів хатнього вжитку, медикаментів, шкільного приладдя, іграшок та речей першої необхідності для людей, які потрапили в складне матеріальне становище. Долучитися до загальної акції жителів Черкаського району запрошує й Черкаська районна організація Товариства Червоного Хреста.

– Звертатися до нас за допомогою можуть не лише люди похилого віку, хворі чи неповносправні категорії громадян. Ми допомагаємо і нашим громадським активістам, воїнам АТО, дітям­сиротам, тобто всім, кому потрібна допомога, – зауважує голова організації Любов Коваль.

За тривалу історію існування організації обсяги роботи там не зменшуються, адже життя наших співгромадян ще не стало настільки комфортним, щоб усі обходилися без сторонньої допомоги. А от кількість працівників після реформування патронатної служби у 2016 році значно скоротилася. Любов Коваль нині єдиний працівник в районній організації. Як вона зауважує, змістився й пріоритетний напрямок роботи. Тепер це переважно навчання надання першої медичної допомоги. Любов Коваль – тренерка, яка має підготовку на європейському рівні. Вона проводить навчання.

– Як засвідчили події в країні, оволодіння елементарними навиками надання першої медичної допомоги – це шанс вижити не лише під час техногенної катастрофи, а й надзвичайної ситуації в побуті. Тому до мене звертаються школи, підприємства, соціальні працівники територіального центру, працівники, котрі повинні за своїми обов’язками уміти надати першу медичну допомогу, – розповідає вона.

Натепер вона навчає школярів, які готуються до випробувань у всеукраїнській грі «Джура». До речі, Любов Коваль каже, що звертаються до неї переважно міські школи. Навчальні заклади Черкаського району не поспішають. Залишився ще такий напрямок роботи, як залучення людей до донорської практики, робота з молоддю – профілактика захворювань на ВІЛ/СНІД, туберкульозу, агітаційна кампанія здорового способу життя.

Аби охопити службою максимальну кількість потребуючих допомоги людей, вона співпрацює з волонтерами. Це колишні працівники Товариства Червоного Хреста, школярі та всі охочі долучитися до патронатної служби. Проте, каже, що людей катастрофічно не вистачає, і запрошує долучатися до роботи з Товариством всіх, хто відчуває в собі поклик допомагати людям.

– З нами продовжують підтримувати відносини підприємства та організації, пересічні громадяни, які придбавають марку «Членський внесок» чи просто перераховують благодійну допомогу на розрахунковий рахунок організації Товариства Червоного Хреста, – розповідає вона. – Ця допомога йде одиноким, малозабезпеченим категоріям, тяжкохворим, тобто всім без винятку, хто звертається до нас.

Тож, якщо ви маєте бажання допомогти ближньому, кошти, речі та продукти можна приносити в Черкаську районну організацію Товариства Червоного Хреста за адресою: м. Черкаси, вул. Смілянська, 131/1, тел. (0472) 63­87­34; факс (0472) 63­69­18.

Реквізити для благодійної допомоги:

р/р 26003060707266, ОКПО 21366892, МФО 354347, ПАТ КБ «ПриватБанк».

До речі, керівництво організації на вищому рівні каже, що цьогоріч у Товаристві формується нова концепція членства, що складається з індивідуальної, колективної та корпоративної форм й дозволяє охопити якомога більше людей, які поділяють їхні думки. Тепер для тих, хто хоче дати пожертву, є благодійний квиток різного номіналу, що засвідчить факт надання пожертви. Відтак 14 грудня 2017 року Правління Товариства затвердило розміри членських внесків на 2018 рік: пільговий – 50 гривень, звичайний – 200 гривень, привілейований – 500 гривень. Також введено форму колективного та корпоративного членства. Стати членом Товариства можна он­лайн за посиланням http://redcross.org.ua/membership/. Там і внесок сплатити.

Наталія УСЕНКО

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Лютий 2020 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29