«Задоволення від роботи отримуєш тоді, коли допомагаєш людям»

П'ятниця, 05 січня 2018 12:20

– На роботу з ветеранами припадає найбільш значний відрізок мого трудового шляху. З ними я працювала будучи посадовцем управління праці та соцзахисту населення райдержадміністрації, на посаді заступника голови районної ради ветеранів і тепер, очолюючи громадську організацію. За цей час навчилася перейматися чужими проблемами, наче своїми. І знаєте, що зрозуміла відтоді? Найбільше задоволення від роботи отримуєш тоді, коли допомагаєш людям, − розповідає голова Черкаської районної організації ветеранів Лідія Косенко.

У районній ветеранській спілці Лідія Миколаївна працює з 2010 року. До того опікувалася проблемами ветеранів на посаді заступника начальника управління праці.

– А взагалі за освітою я інженер, – посміхаючись, зазначає вона. – Понад десять років пропрацювала у земпроекті, а після скорочення із проектного інституту, велінням долі опинилася на державній службі. Там до кола моїх обов’язків входила робота з інвалідами, ветеранами та громадськими організаціями. Була налагоджена тісна співпраця з Черкаською районною організацією ветеранів. У той час, коли її головою був Яків Надточій, я всіляко допомагала йому підтримувати функціонування районного осередку. Яків Євдокимович був людиною у доволі поважному віці, в останні роки його роботи виникали труднощі з оформленням платіжних документів та необхідної звітності. Це був час, коли в країні змінювалися підходи до роботи громадських організацій, до них висували нові вимоги, в тому числі щодо оформлення звітних документів. Районний ветеранський осередок потребував допомоги людини, яка знала справу та володіла нормами діловодства. Зі свого боку я була не проти посприяти діяльності людей, з якими працювала багато років. Моя допомога полягала у веденні звітності, збиранні статистичних даних та усієї необхідної інформації про ветеранів війни та праці району.

За роки свого існування організація розширила спектр власної діяльності й наразі займається підтримкою як ветеранів війни, так і ветеранів праці, осіб похилого віку, а також допомагає пенсіонерам і самотнім людям. З 2007 року в Черкаському районі розпочали вести чіткий облік ветеранів війни та праці, а відповідний моніторинг здійснювали спочатку щорічно, а потім – щоквартально.

Роботу в районній організації ветеранів Лідія Миколаївна розпочала під керівництвом Миколи Смірнова. Його мудрі настанови й життєві поради жінка із вдячністю згадує й сьогодні. Уже в жовтні 2015 року Лідія Косенко очолила організацію. З більшістю ветеранів вона знайома особисто. Сьогодні до кола її обов’язків входить широкий спектр завдань, адже робота з ветеранами – це не лише організація заходів та ведення звітної документації, це, в першу чергу, сприяння у вирішенні проблем членів організації. А проблеми бувають різними.

– Людям не завжди потрібна виключно матеріальна допомога. У нас в районі проживає багато самотніх ветеранів: особи похилого віку, котрі, як ніхто, потребують моральної підтримки. Нерідко добре слово небайдужої людини може підбадьорити й надовго забезпечити їм хороший настрій, – розповідає Лідія Миколаївна. – Буває часто й так, що наші ветерани мають потреби в отриманні комплексної допомоги – матеріальної, моральної, правової. Або ж людину просто потрібно зорієнтувати в питанні отримання пільг, допомогти розібратися в юридичних нормах, підказати, до якого спеціаліста краще звернутися. Також до мене на розгляд надходить чимало звернень щодо роз’яснень тих чи інших норм законодавства. У наш час закони змінюються дуже швидко, і люди не завжди встигають відслідковувати ці зміни. От і доводиться самій вивчати закони та підзаконні акти, аби потім розтлумачувати їх іншим.

Робота Черкаської районної організації ветеранів неможлива без співпраці з народними депутатами та районною владою.

– Фінансуємося ми, в основному, з районного бюджету. Завдяки підтримці районної ради, адміністрації, а також народних депутатів Сергія Рудика та Владислава Голуба наша організація має змогу проводити періодичні заходи та здійснювати матеріальну підтримку ветеранів, – розповідає Лідія Косенко. – Також ми намагаємося залучати спонсорські кошти. Але робота зі спонсорами – то тяжка і не завжди вдячна справа.

Улюблена робота посідає вагоме місце в житті Лідії Миколаївни. Та, разом з тим, залишається час для родини, друзів і власних хобі. Жінка має багато всіляких захоплень, одне з них – кінематограф.

– Дуже люблю кіно. Подобаються різні жанри, від детективів до фантастики і пригодницьких стрічок. Також полюбляю фільми про Другу світову війну: як документальні, так і художні. Більшість радянських кінострічок знаю практично напам'ять, – зізнається жінка. – Також захоплююся кулінарією. Адже, погодьтесь, як приємно приготувати щось новеньке, смачненьке – здивувати і порадувати рідних. Багато кулінарних порад дізнаюся зі сторінок «Сільських обріїв», але маю одну особливість – усі рецепти я дещо змінюю, готую «по­своєму». Разом із цим захоплююсь садівництвом. Маю присадибну ділянку в Дубіївці. Сім’єю вирощуємо там різну городину. Взагалі, я думаю, що для щастя людині потрібно не так вже й багато – хороша родина, улюблена робота, вірні друзі й цікаві хобі.

Артем ЯКОВЛЄВ

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Лютий 2020 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29