Контрактна служба – це та ж робота, вранці йдеш, увечері повертаєшся...

Понеділок, 14 березня 2016 10:49

Із уведенням в Україні особливого стану для того, щоб відновити боєздатність Збройних Сил, військові комісаріати проводять набір громадян на військову службу за контрактом. Військовослужбовцям держава гарантує стабільне грошове забезпечення, яке з 1 січня 2016 року підвищено від 7000 грн до 12000грн, одноразову матеріальну допомогу впродовж року, виплату грошового забезпечення на оздоровлення, щорічну відпустку (від 30 діб), професійне зростання, безкоштовне медичне обслуговування в закладах МО України. Чи дійсно це так, розповідає рядовий Черкаського ОМВК Андрій Похилюк, що прийшов на службу у січні цього року.

– Контрактна служба – це та ж робота, вранці йдеш, увечері приходиш, – каже Андрій. – Щодо забезпечення, є все, як і обіцяє держава, у будь-якому разі поки що. Працюю у відділі мобілізації транспорту. Моїми завданнями є облік та контроль військової техніки. Наразі спостерігається відхід від громадянського транспорту, оскільки запрацювали заводи військової техніки та й ситуація у країні така, що у людей забирати транспортні засоби не резон. Резерви транспорту у військових частинах є, деякий зберігся ще з часів Другої світової. Про те, чи придатний він, сказати важко, але за потреби буде відновлений. Контрактників наразі багато і стоїть питання чи буде наступна хвиля мобілізації на службу за контрактом взагалі. Рядові військовослужбовці укладають контракт на 3 роки, сержанти від 3 до 5 років. Військовослужбовці, які під час дії особливого періоду прослужили 11 місяців, можуть укладати короткотривалий контракт на 6 місяців. Після скасування особливого стану можна підписувати звичайний контракт. Характер служби багато в чому залежить від командира та колективу. Середній вік військовослужбовців-контрактників – 30 років, хоча призиватися можуть особи до 60 років. Відбір на службу відбувається дуже строго, особливу увагу приділяють здоров’ю. Якщо, наприклад, тиск трохи не відповідає нормам, служити не беруть. Харчуватися можемо в автобаті, виділяють 4 гривні на обід. Чесно кажучи, я погано уявляю, як можна обідати за такі кошти. Якщо їдальню не відвідуєш, кошти компенсуються надбавкою до зарплати. Є у нас і дівчата-військовослужбовці. Їх беруть на службу за більш жіночими професіями, наприклад, зв’язківцями. Зі слабкої половини людства приходить в основному молодь. Особи рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, мають право навчатися без відриву від військової служби у вищих військових навчальних закладах, військових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів, а у разі відсутності можливості підготовки за спеціальностями у цих навчальних закладах – в інших вищих навчальних закладах з метою здобуття вищої освіти.

Підвищення заробітних плат військовослужбовцям, одноразова матеріальна допомога, забезпечення оздоровлення, кар’єрний ріст – усе це є стимулом для того, щоб прийти на службу і віддати належне державі. 

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Вересень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30