Тест на прозорість: Чому сільські ради приховують генплани?

П'ятниця, 15 грудня 2017 11:10

Відсутність у публічному доступі генеральних планів відштовхує інвесторів. Свидівок, Думанці та Байбузи стали лідерами з оприлюднення даних про схеми планування.

Генеральні плани населених пунктів в цих селах розміщені на стендах в адміністративних будівлях органів місцевого самоврядування. Моніторинг офіційних ресурсів сільських рад Черкаського району не дав позитивних результатів - у відкритому доступі немає жодного генерального плану населеного пункту.  

-         Оприлюднення генеральних планів – необхідний крок для наведення ладу в забудові населених пунктів, - зауважує головний архітектор відділу регіонального розвитку, містобудування та архітектури Юрій Котетунов. – Хаотичні забудови природоохоронних та зелених зон, управління земельними ресурсами в ручному режимі, а також відсутність інформації в жителів села про вільні земельні ділянки  - це лише частина проблем, які є результатом того, що документація відповідно до ЗУ «про доступ до публічної інформації» не знаходиться в повному обсязі у публічному доступі.

Така ситуація не стимулює зовнішніх інвесторів звертати увагу на район, а також обмежує інвестиційні плани внутрішніх. Для прикладу, інвестор знайшов земельну ділянку, на якій планує побудувати завод.

-         За чинним законодавством і логікою, йому достатньо зайти на ресурс із відкритими даними про цю ділянку і вже за декілька хвилин отримати інформацію про можливість реалізувати проект з огляду на обмеження, - зауважує Юрій Миколайович. - В реальності інвестора чекає сто кіл пекла, купа запитів на отримання копій та інше. І ніхто не може спрогнозувати, скільки часу, грошей та нервів майбутній інвестор витратить на все це. Як ви думаєте, буде інвестор цим займатись? Певно, що ні. Так само і жителі населених пунктів не володіють інформацією про земельні ділянки. Не отримавши її в сільській раді, надсилають запити до нас.  

До речі, у Свидівку та Думанцях генеральні плани керівники громад зробили наново.

-         За тиждень копію генплану отримав та розмістив для публічного доступу до неї в приміщенні сільської ради, Петро Лисенко, сільський голова Байбузівської сільської ради, - зауважує Юрій Миколайович. – На жаль, в такому великому селі, як Червона Слобода, і досі не можуть цього зробити, а люди ходять до нас. Така ситуація неприйнятна, адже документація, яка регламентує правила забудови, має бути відкритою та доступною.

 

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Травень 2019 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31