«Контрактна служба – це робота у військових частинах» - Олександр Биканов

Понеділок, 20 листопада 2017 12:06

На території Черкаського району, у Дубіївці, діє військова частина А3177. Нині там формуються нові підрозділи. Служити за контрактом сюди запрошують чоловіків від 18 до 45 років.  Про перспективи та особливості проходження військової служби за контрактом у військовій частині А3177 наша розмова із головним старшиною частини Олександром Бикановим.

-         Військова частина А 3177 – це одна велика родина людей, яким небайдужа доля та майбутнє українського народу, - з цих слів розпочинає знайомство із військовою частиною Олександр Вікторович. – Тут немає лукавства і фальші, бо всі один в одного на виду, бо всі виконують одне завдання.  

Для довідки: Військова частина утворена 5 січня 1944 року на станції Білозір’я, Київської області, як авіаційний склад боєприпасів. Через півстоліття реорганізації це вже військова частина А3177 (арсенал авіаційних засобів ураження Повітряних Сил Збройних Сил України), яка призначена для утримання, технічного обслуговування та  охорони запасів авіаційних засобів ураження, зенітних керованих ракет та забезпечення ними Повітряних Сил Збройних Сил України.  

 Нагадаємо, підписати контракт про проходження військової служби у Збройних силах України можна на термін від 6 місяців і до 5 років. Серед основних вимог для кандидатів: відмінний стан здоров’я, психологічна стійкість, а також відсутність судимостей. Для громадян України, які вперше прийняті на військову службу за контрактом, терміни військової служби на посади рядового складу – строк на 3 роки, на посади сержантського і старшинського складу – від 3 до 5 років залежно від згоди сторін.

-         Незабаром у військовій частині будуть сформовані ще рота охорони, взвод радіоелектронної боротьби та кінологічне відділення. В ці підрозділи на військову службу нині ми набираємо лише чоловіків віком від 18 до 45 років, які мають вищу, професійно-технічну, повну або базову середню освіту і не проходили строкової військової служби, резервістів, які не мають військових звань сержантського, старшинського та офіцерського складу, військовослужбовців, які проходять строкову військову службу, - розповідає Олександр Вікторович. – Особова справа кандидата на військову службу за контрактом буде сформована у військовому комісаріаті за місцем обліку після надання громадянином письмової згоди від командування військової частини.

  Для проходження співбесіди з командуванням частини та здачі заліків з фізичної підготовки необхідно прибути до військової частини А3177, що знаходиться за адресою: Черкаський район, с. Дубіївка (8 км від центра села в бік с.м.т. Ірдинь, зупинка «26 км». Маршрут рейсового автобуса №111 «Черкаси-Ірдинь», від автостанції №2 (Центральний ринок) до зупинки «26 км». З собою необхідно мати паспорт, військовий квиток (для військовозобов’язаних), документ про освіту, характеристику з попереднього місця роботи (навчання або проживання), а також спортивну форму та взуття для здачі заліків з ФІЗО.

 -         Військовослужбовці, які служитимуть за контрактом у військовій частині, отримають не лише гідну заробітну плату, а й можуть скористатися рядом пільг, - зауважує Олександр Биканов. – Відтак, грошове забезпечення військовослужбовця залежить від займаної посади, військового звання, кваліфікації, терміну проходження військової служби. Наразі грошове забезпечення осіб рядового складу становить від 7000 гривень. Окрім того, для вирішення соціально-побутових проблем один раз на рік військовослужбовці можуть отримати матеріальну допомогу у розмірі місячного окладу, а під час вибуття у щорічну відпустку – допомогу на оздоровлення. Особи, які проходять військову службу за контрактом і не перебувають у шлюбі, можуть розміщуватися в спеціально пристосованих казармах у військовій частині, а сімейні – у військовому містечку. Військовослужбовці за контрактом мають право стати на чергу та отримати безкоштовно житло від держави. Наші діти навчаються у місцевих школах – Дубіївці та Ірдині. Туди їх довозить шкільний автобус.

За словами головного старшини, військова служба за контрактом у військовій частині дає бонуси для отримання освіти у вищих навчальних закладах.

-         Зокрема, після трьох років служби за контрактом військовослужбовці мають право навчатися безкоштовно на заочній формі у вищих військових навчальних закладах, або ж отримують більше шансів для вступу до ВНЗ за денною формою навчання, - зауважує військовослужбовець.

Проте не лише буднями живе військова частина А3177. У вільний час, а це вихідні дні, у підрозділах, де є військові строкової служби, проводять спортивно-розважальні заходи. Їх організовує заступник командира з морально-психологічного забезпечення Дмитро Фуртес.

-         Завдяки йому ми маємо власний гімн частини. Він написав музику, а його дружина Олена – слова. Місцевий рок-гурт «Наш екіпаж» виступає з концертами не лише у військовій частині, а й на різноманітних розважальних заходах у Дубіївці та сусідніх селах, - розповідає Олександр Биканов. - Наша військова частина – це одна велика родина, частиною якої ми сьогодні запрошуємо стати всіх, кому небайдуже доля країни.   

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Березень 2020 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31