Імена, які не маємо права забути

Четвер, 26 жовтня 2017 08:06

Сучасна віха боротьби за свободу і територіальну цілісність України триває вже понад три роки. За цей час відбулося багато змін − люди навчилися по-справжньому цінувати свободу, демократичні цінності та державну незалежність. Українці стали сильною і згуртованою нацією та продемонстрували ворогу свою незламність. Але велику ціну довелося заплатити за цей подвиг. На жертовник свободи поклали життя найхоробріші лицарі України. За час війни Черкаський район втратив десять осіб. Хоча тривалий час ми не знали імена усіх героїв, а лише п’яти із них. Та завдяки старанням мошнівських волонтерів Константинових  у цьому питанні не лишається білих плям. 

Ми вже розповідали вам про Максима Преснякова, Іллю Іделя, Віктора Єременка, Андрія Плохого, Анатолія Синчака, Володимира Ситника Олександра Сабаду та Володимира Ложешнікова. Сьогодні мова піде про ще двох полеглих захисників, імена котрих так чи інакше пов’язані з нашим районом.

 Бойко Ігор Дмитрович – солдат 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади. Народився 23 серпня 1972 року у селі Дахнівка, Черкаського району (нині мікрорайон міста Черкаси). У лавах Збройних сил України працював розвідником-снайпером. Загинув Ігор Бойко 30 січня 2015 року при спробі штурму села Рідкодуб Шахтарського району Донецької області. У ході операції разом з солдатом загинув і його командир. Дома у Ігоря залишилися мати, дружина та троє дітей.

За проявлені мужність, героїзм, відданість та вірність військовій присязі любов до Батьківщини й українського народу, а також відстоювання ціною власного життя територіальної цілісності нашої держави, прав і свобод нинішнього і наступного поколінь, Ігор був посмертно нагороджений пам'ятним знаком «За заслуги перед містом Черкаси» I ступеня.

Поховано героя в Черкасах.

Петрів Ігор Олексійович– майор, викладач Навчального центру підготовки молодших спеціалістів ДПСУ, що в Оршанці. Народився 13 жовтня 1967 року у місті Лахденпох'я, що в Росії. Загинув 12 липня 2014 року під час супроводження БТРу з тілом загиблого генерал-майора Ігоря Момота. Прикордонники поверталиья на місце дислокації на БТРі і в районі села Маринівка Донецької області підірвались на фугасній міні. У чоловіка залишились дружина та донька.

Указом Президента України від 26 липня 2014 року «За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України», Ігор Петрів посмертно нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.

Тіло воїна поховане у селі Геронимівка.

Артем Яковлєв, за Книгою пам'яті, полеглих за Україну

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Липень 2020 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31