Жителів району навчали як не потрапити в тенета рабства

Середа, 25 жовтня 2017 15:47

Як допомагати особам, які стали жертвами торгівлі людьми та як не потрапити у пастку «рабства», жителям району розповідали фахівці відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської РДА спільно з представником благодійної організації «Від серця до серця» Мариною Стадник.

Як розповіла представник благодійної організації «Від серця до серця» Марина Стадник, сім жителів Черкащини отримали статуси осіб постраждалих від торгівлі людьми. З-поміж них один житель Черкаського району. Загалом по області були виявлено 19 осіб. Останніми роками фіксується все більше випадків торгівлі чоловіками з метою трудової експлуатації в різних країнах, серед яких Російська Федерація, Польща, Чеська Республіка, Італія та інші країни.

- Ця статистична інформація доводить те, що люди не ідентифікують себе як постраждалі, а іноді бояться говорити про пережиті ситуації, аби не бути висміяними. Особливо, коли ми говоримо про маленькі міста та села, де більшість жителів знають один одного. Тому, аби попередити негативні наслідки, ми проводимо широку інформаційну кампанію серед жителів регіону, - повідомила Марина Стадник.

Про те, як не втрапити в тенета торгівців людьми, присутнім розповіла головний спеціаліст відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Марія Шевченко:

- Часто, не працевлаштувавшись в Україні, вони їдуть за кордон, спокусившись обіцянками з яскравих оголошень. У таких випадках людям потрібно роз’яснювати, що безкоштовний сир буває тільки у мишоловці.

Наприклад, коли їдуть працювати у Туреччину, то це стовідсоткове потрапляння в рабство та залежні феодальні умови. Коли дівчата погоджуються їхати на роботу танцівницями в нічні розважальні заклади, то це, швидше за все, буде якась інша робота, а не танці. Може, наприкінці перебування їм дадуть гроші на зворотній квиток.

Жителів району, які постраждали від подібних випадків, спеціалісти відділу у справах сім’ї, молоді та спорту ЧРДА просять звертатися до них за телефоном 64-13-51.

На сьогодні статус особи, постраждалої від торгівлі людьми надає Міністерство соціальної політики України. Саму процедуру допомагають опрацювати відповідальні особи районних та обласної адміністрації. Органи місцевого самоврядування поки що таких повноважень не мають.

- Впродовж останніх півтора років фахівці організації спільно з представниками державних установ напрацювали механізм взаємодії для надання допомоги тим, хто опинився в подібних ситуаціях. Наразі в кожному районі створені мультидисциплінарні групи, які об’єднали відповідних фахівців для надання комплексної допомоги постраждалим від торгівлі людьми, - пояснює пані Марина. – Зазвичай, люди бояться та соромляться розповідати про це, закриваються в своїх проблемах. Вони потребують підтримки та психолого-соціальної реабілітації. Відтак, наша уважність до певних змін в поведінці людей, що нас оточують, може врятувати життя.

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Серпень 2020 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31