Навіть маленьке село в Україні може жити як в Європі

П'ятниця, 29 вересня 2017 08:58

Ми продовжуємо знайомити читачів районної газети з сучасними меценатами, благодійниками та спонсорами, які, працюючи на території Черкаського району, відчувають, що мають робити у житті щось більше, аніж ставити в пріоритеті власне збагачення. Сьогодні наша розмова з директором ДП «Перемога Нова» компанії «Миронівський хлібопродукт» Віктором Гринюком.

Із Віктором Степановичем зустрілися у Будищі, яке, він переконаний, незабаром матиме  європейське обличчя і слугуватиме для інших сіл та й міст взірцем виключно нових підходів до розвитку.

 Довідково: Дочірнє підприємство «Перемога Нова» – перша птахофабрика, яка увійшла до складу компанії «Миронівський хлібопродукт». Провадить діяльність на території Будищенської та Свидівоцької сільських рад. Впродовж 2015 року реконструювали бройлерну птахофабрику «Перемога Нова», яка набула статус птахофабрики батьківського поголів’я. Сьогодні в структурі підприємства 6 майданчиків під батьківське поголів'я птиці та 3 майданчики під ремонтний молодняк. На підприємстві працює 523 особи. Середня заробітна плата – 6114 грн. Птахофабрика у своєму складі має 3 зони вирощування та 6 продуктивних зон, забійний цех, склад яєць, автопарк на 120 одиниць транспорту, ремонтна майстерня, будівельна бригада, електроцех, служба КВПіА.

Податкові відрахування до місцевих та районних бюджетів за рік становлять 11,1 млн грн та 7,7 млн грн було сплачено до Пенсійного фонду.

 Гроші потрібно не тільки заробити, а й мудро розпорядитися ними

– Пане Вікторе, ДП «Перемога Нова» в Черкаському районі – одне з найпотужніших підприємств. Завдяки чому вдається тримати марку взірця сучасного бізнесу?

– Компанія «Миронівський хлібопродукт», частиною якої є ДП «Перемога Нова», –  це команда особистостей зі спільними цінностями і середовищем, сприятливим для реалізації особистого потенціалу. Це європейські стандарти у виробництві та соціальний захист працівників. Для них діє соціальний пакет. Зокрема пільгові ціни на продукцію підприємства та харчування, безкоштовна доставка до роботи та з роботи. Молодих спеціалістів та працівників забезпечуємо тимчасовим та постійним житлом. На сьогодні це два гуртожитки та житловий будинок на 16 квартир. Наші кращі робітники безкоштовно оздоровлюються не лише на вітчизняних курортах, а й за кордоном. Приміром, цього літа оздоровили коштом підприємства 110 осіб. Загалом впродовж року на забезпечення працівників спрямовуємо 1,2 мільйона гривень.

– Наскільки мені відомо, підприємство дбає не  лише про працівників, а є соціальним партнером для громади тих населених пунктів, де провадить діяльність.

– Гроші потрібно не лише заробляти, а й правильно розпоряджатися ними. Мовою економічної теорії йдеться про проблему ефективного власника. Якщо підприємець витрачає свої доходи переважно на власне споживання, якщо він не інвестує кошти в розвиток своєї справи, в науку, в освіту, то він не є ефективним власником. Аби бути ефективним власником потрібно, щоб тобою керували  відчуття співпричетності до історії та єдності з довкіллям, щоб тобою рухали співчуття до хворих та літніх. Тим більше, коли йдеться про підприємство, яке провадить діяльність на території конкретного населеного пункту.

– Тобто принцип діяльності підприємства базується на меценатстві та  спонсорській допомозі громаді?

– Я вважаю, що меценатство це не лише дати комусь цукерки чи подарувати велосипед.  Насправді,  це коли ти робиш речі, які змінюють життя громади. Інколи наштовхуємося на нерозуміння багатьох людей, життя яких занурене у побутові проблеми. Для громад наше підприємство є соціальним партнером. Ми маємо угоди про соціальну співпрацю з Будищенською та Свидівоцькою сільськими радами, за якими впродовж 2015­2016 років, як благодійну допомогу на реалізацію соціальних проектів, спрямували понад  мільйон гривень. Приміром, значні  кошти вкладаємо у розвиток Чигиринщини, хоча наразі не маємо там виробничих потужностей. Завершуємо реконструкцію мережі вуличного освітлення у селах Вітове та Рацеве, на що спрямували майже мільйон гривень. Вже другий рік поспіль допомагаємо Вітовському НВК (щомісяця надають м’ясо курей для харчування вихованців Вітовського НВК, – авт.). Влітку усіх діток возили на екскурсію в зоопарк у Черкаси. Незабаром відбудеться відкриття ще однієї групи для дошкільнят у Вітовському НВК, на капітальний ремонт якої пішло 120 тис. грн. Для одного з шкільних класів Рацівської школи з нагоди 1 вересня придбали меблевий гарнітур.

– Проте не обходиться без «ложки дьогтю», інакше кажучи, незадоволених серед жителів громад?

– Підприємство завжди було ніби під мікроскопом. Аби «не ширилися чутки», ми напрацювали механізм роботи зі зверненнями громадян і закликаємо до діалогу місцеве населення. Усі звернення опрацьовуємо відповідно до механізму їх розгляду. Нам важлива думка кожного жителя громади. З питаннями щодо організації роботи на підприємстві, впливу на екологію виробничої діяльності та іншими можна звернутися на підприємство безпосередньо або залишити звернення у спеціальній скриньці на дошці оголошень, яка розташована у центрі села Будище.

Проблем немає, є питання, які потрібно вирішувати

– Цьогоріч від жителів Будища чуємо, що їхнє село оновилося та модернізувалося. Багато зроблено для їхнього комфорту саме вашим підприємством.

– Пріоритет підприємства – показати, як швидко, ефективно і рішуче ми можемо не лише організувати сучасне за європейськими мірками виробництво, а й проводити соціальні зміни. Немає проблем, є питання, які потрібно вирішувати. Цим і займаємося. Мені, як українському європейцю і європейському українцю, важливо показати людям, що навіть маленьке село в Україні може жити як в Європі. Підприємство надає ресурс для того, аби молодь залишалася в селі. Тому в першу чергу ми інвестуємо у її навчання та комфортне дозвілля.  Наше підприємство підтримує розвиток дитячого­юнацького спорту, виступаючи постійним спонсором ФК «Будище», надає фінансову підтримку туристсько­краєзнавчому клубу  «Альта» та козацькому рою місцевої школи «Мошногірські яструби». Окрасою Будища, місцем відпочинку для молоді, дорослих та діточок став чудовий парк в центрі села. Цьогоріч ми подбали, щоб він став більш модерним, – там з’явилися скульптури. Окрім того, ми ініціюємо та беремо активну участь в організації масових святкувань. Стало доброю традицією відзначати Новий Рік, Масляну, Івана Купала, День села зі смачним частуванням – варениками, юшкою, кашею, шашликами, млинцями, цукерками, морозивом та напоями від ДП «Перемога Нова».

– Пане Вікторе,  ДП «Перемога Нова» вже має плани на наступний рік щодо подальшої співпраці з громадами?

– Ми будемо продовжувати нашу співпрацю по соціальних угодах з населеними пунктами, де розташовані виробничі потужності ДП «Перемога Нова». Куди вкладати гроші, вирішують громади, тому можу сказати одне – у 2018 році будуть профінансовані ті проекти, які потрібні людям. На початку року сільські ради надають нам рішення сесій щодо потреб селян і ми разом обговорюємо першочерговість їх виконання в межах соціального бюджету, який на рік становить 1,2 мільйона гривень. Окрім коштів за соціальними угодами, у 2018 році додатково спрямуємо понад 10 млн грн на ремонт доріг.

 Світлана Вовк, сільський голова Свидівоцької сільської ради:

– Липневий буревій вніс корективи у плани соціально-економічного розвитку села. Відтак, цьогоріч взялися за капітальний ремонт ДНЗ «Дзвіночок». На це спрямували понад 800 тисяч гривень з місцевого бюджету. Окрім того, за соціальною угодою місцевий бюджет отримав від ДП «Перемога Нова» 150 тисяч гривень, а потім ще 50 тисяч на ліквідацію наслідків липневого буревію. Це вже не кажучи про півмільйона гривень на ямковий ремонт дорожнього покриття, який підприємство виконало від в’їзду в село до центра, а також дороги до сільського цвинтаря та інших доріг по селу. Для дітвори села Сокирне придбали дитячий майданчик, школярам  ДП «Перемога Нова» подарувала проектор і акустичну систему. За сприяння підприємства встановили меморіальний комплекс ліквідаторам Чорнобильської АЕС, героям Небесної Сотні та воїнам АТО.

 Григорій Приходько, сільський голова Будищенської сільської ради:

ДП «Перемога Нова» – перший помічник громади у вирішенні соціально-значущих питань. Щорічно напрямки роботи у селі визначають депутати сільської ради, а вже потім підприємство за соціальною угодою береться за їх вирішення. Відтак, цьогоріч за соціальною угодою громада отримала 1,2 мільйона гривень. На ці кошти ми  відновили фасад та відремонтували систему опалення церкви Святого Іоанна Богослова, збудували громадську свердловину. Майже півмільйона гривень спрямували на підтримку закладів освіти – школи та двох дитячих садків, ще стільки ж – на розвиток культури в селі. Це і оновлення фасаду Будинку культури в селі Будище, і встановлення енергозберігаючих вікон та дверей у Лозівському сільському клубі. Придбали нову музичну апаратуру та сценічне вбрання для артистів-аматорів на суму майже 130 тисяч гривень.Окрім того, підприємство допомогло і матеріальним, і людським ресурсом відбудуватися жителям села після липневого буревію. Люди безкоштовно отримали шифер для перекриття своїх хат, а малозабезпеченим працівники підприємства власноруч виконали всі роботи.

До речі, торік завдяки підприємству ми зробили капітальний ремонт в амбулаторії загальної практики сімейної медицини в Будищі та встановили енергозберігаючі вікна у Лозівському ФАПі, облаштували територію нового кладовища в с. Будище та обладнали під’їзд до кладовища в Єлизаветівці. Майже 5 мільйонів спрямували на відновлення дорожнього покриття дамби в напрямку села Лозівок. Проведено ямковий ремонт доріг у всіх селах, по центральній вулиці села замінили старі бордюри на нові.

 Замість післямови

Меценатство іноді вважають красивою модою, іноді – способом “вимолити прощення за своє багатство”.  Та все ж залишається воно здебільшого відвагою, здатністю вкласти дещицю  зароблених статків у майбутнє. Можливо, саме в цьому й міститься таїна тих перспектив, які меценатство в Україні все ж має.

Розмову вела Наталія Усенко

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Січень 2019 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31