Справжнього господаря викликали?

Понеділок, 25 вересня 2017 16:22

Інколи здається, що у світі не залишилось насправді оригінальних та «свіжих» бізнес-ідей. Це особливо відчутно у сфері обслуговування. Переважна більшість існуючих стартапів розвиваються за давно напрацьованими схемами, таким чином лише компілюючи стиль попередніх проектів. Сірі та одноманітні, вони непомітно розчиняються серед тисячі їм подібних задумів. Кажучи більш узагальнено – лише незначна частина комерційних ідей претендують на справжню креативність та суспільну користь. Про одну з таких далі й піде мова.

− Для того, аби стати власником прибуткового та динамічного бізнесу, необхідно обрати справу, до якої «лежить душа». Разом з тим, це має бути щось особливе, не схоже на інші задуми. Сумлінна й кропітка праця, щоденне підвищення якості послуг та вирішення складних, часом непередбачуваних, проблем – допоможуть закласти фундамент процвітаючого підприємства. І головне – працювати потрібно, не шкодуючи власних сил, працювати так, щоб люди були вдячні, – ділиться секретом свого успіху підприємець Віталій Астанков.

Креатор проекту «Справжній господар» усе свідоме життя провів у Черкасах. Та втомившись від галасу й міської метушні, перебрався до сільської місцини. Вже понад рік чоловік мешкає у Степанках, там і розвиває свій бізнес.

− Ідея надавати господарські послуги виникла під час ушляхетнення власного подвір’я, − зізнається Віталій. – Це насправді важка й часомістка праця. Не всі мають змогу, сили та здоров’я самостійно обслуговувати прибудинкове господарство. Особливо це стосується самотніх людей, а також осіб похилого віку.

Все почалося з безкоштовної допомоги сусідам, серед яких були люди з особливими фізичними потребами. Покосити траву, побілити дерева, прибрати листя та сухе гілля – Віталій мав багато вільного часу і не боявся фізичної праці. Зрештою, про майстерність та працелюбність чоловіка дізналися місцеві жителі. Почали надходити пропозиції щодо виконання відповідних робіт на платній основі.

− Перші гроші я заробив покосом бур’яну на сільських городах, − розповідає  підприємець. – Розумієте, молодь виїздить з села, тут  залишаються літні люди. Обробляти величезні земельні ділянки їм не під силу. Буває інакше – місцеві їдуть працювати до Черкас або Сміли й повертаються додому лише на вихідні. Можливостей чи потреби утримувати господарство у них немає. В результаті садиби занепадають, земля заростає травою, припадає листям та гнилими фруктами. Саме у таких випадках  звертаються до мене.

Найперші місяці роботи Віталій не розглядав подібне заняття у якості серйозного чи перспективного виду зайнятості, лише як допоміжний заробіток. Але пропозицій ставало дедалі більше, інколи доводилось навіть записувати клієнтів у чергу. Виникла необхідність вкладати власні кошти – докуповувати господарське обладнання. І тоді хороша ідея надійшла від близьких людей – друзі порадили Віталію взяти участь у конкурсі мікрогрантів «Село: кроки до розвитку» від ПАТ «Миронівський хлібопродукт».

Конкурс тривав з квітня по червень 2017 року в селах Черкаського, Городищенського, Чигиринського, Катеринопіського, Корсунь-Шевченківського та Канівського районів. Процес відбору складався з двох турів: перший – подача проектів на розгляд комісії і другий – захист бізнес-плану. Комісія обрала 25 переможців в числі котрих був й Віталій Астанков.

− Про конкурс я дізнався від знайомих підприємців з Червоної Слободи, які торік здобули грант на будівництво пральні, − розповідає Віталій. – Дружина наполягла на моїй участі. Ми заповнили необхідні папери та направили їх на розгляд комісії, попередньо зареєструвавши підприємство «Справжній господар». А потім мене запросили захищати проект. І от, сиджу я посеред просторої кімнати, а члени комісії розпитують мене – хвилювання неймовірне, але всі відповіді були чіткими, без плутанини.

Журі зацікавилось нетривіальною ідеєю. Через два тижні Віталію зателефонували і запросили на церемонію вручення гранту. Підприємець отримав на розвиток бізнесу 40 тисяч гривень.

Виграні кошти чоловік планує використати для купівлі необхідної господарської техніки. Планується придбати мотоблок, бензопилу, мотокосарку, пилосмок для листя та снігоочисну техніку. Після цього можна зайнятися масштабуванням бізнесу.

– Зараз триває напрацювання клієнтської бази, наразі вже маю сімох постійних клієнтів. Були випадки, коли за моїми послугами зверталися жителі інших сіл, але поки що доводилось відмовлятись від таких замовлень, – зізнається підприємець. – Наразі в компанії «Справжній господар» працює лише одна людина - я. Та після освоєння грантових коштів бізнес потрібно розширювати – у перспективі планую найняти двох-трьох чоловіків. Думаю, вдасться обслуговувати декілька сіл, принаймні, для цього будуть створені всі умови.

Перетворивши щире прагнення допомагати людям на оригінальний стартап, Віталій не забуває піклуватись про тих, кому необхідна турбота.

– Хворим та самотнім пенсіонерам я допомагаю безоплатно і позачергово. Бізнес бізнесом, але завжди потрібно залишатись людиною, – переконаний Віталій.

Назва підприємства чудово підкреслює майстерність та хазяйновитість засновника. Вмілі чоловічі руки гарантують клієнтам високу якість виконання замовлень. Вправність Віталія приваблює дедалі більше охочих скористатися його послугами. Вже сьогодні попит починає перевищувати пропозицію. І це цілком зрозуміло, адже ідея степанківського бізнесмена цікава й нестандартна, а широкий спектр робіт передбачає зайнятість у будь-яку пору року. Не виникає сумнівів й у тому, що справжні господарі сьогодні цінуються на вагу золота.

 

Артем ЯКОВЛЄВ

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Серпень 2019 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31