Рятувальники завжди напоготові, але мріють про «сухі рукави»

Четвер, 14 вересня 2017 11:18

Вони залишаються завжди напоготові, але мріють бути нікому не потрібними, а ще про відпустку без підтоплень, пожеж, заметілей, суховіїв та інших катаклізмів. У неділю, 17 вересня, вони відзначатимуть своє професійне свято -День рятувальника.

Олег Яковенко в Державній пожежно-рятувальній частині-2 працює пожежним-рятувальником 18 років.  Його завдання – виїздити на виклики для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, аби захистити життя і здоров'я людей. Найскладніше у роботі, каже, -  реакція людей.

-         На місці події ти чітко виконуєш свою роботу. Пожежна команда – це один злагоджений механізм. Приїхали на виклик, провели попередню розвідку на об’єкті і беремося за гасіння пожежі, - розповідає рятувальник. – А вже люди в паніці реагують по-різному. Одні дякують, інші – погрозами сиплють. За роки роботи ти вже спокійніше до цього ставишся.

Досить добре пам’ятає чоловік і свій перший серйозний виїзд:

-         На дамбі горіла цистерна з газом. Наша машина якраз від’їхала на заправку, як цистерна рвонула. Пощастило, що вибухом підняло стовп вогню вгору,  тому хлопці, що там залишалися, не постраждали.

Рятувальники кажуть, що впродовж останніх кількох років їм значно оновили матеріально-технічне оснащення – мають нові, потужні, сучасно оснащені машини та хороше обмундирування.

-         Це результат налагодженої співпраці та порозуміння Управління з районною та міською владою, - зауважує начальник міськрайонного відділу Управління ДСНС в Черкаській області Андрій Хижняк. – Через природні катаклізми цей рік для рятувальників видався не простим, але напередодні свята про роботу говорити не хочеться. Від себе особисто бажаю колегам міцного здоров’я, наснаги, довголіття, 25 годин на добу сну на одному боці, а ще «сухих рукавів».

До речі, День рятувальника святкується в той же день, коли вшановують ікону Божої Матері «Неопалима Купина». Вона вважається покровителькою пожежників і рятувальників.

 

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Травень 2019 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31