«Секрети» соціальної роботи від Валентини Березун

Понеділок, 11 вересня 2017 13:59

Нині в населених пунктах Черкаського району працює 11 фахівців із соціальної роботи. «Соціальні дільничні» надають допомогу в Червоній Слободі, Дубіївці, Руській Поляні, Чорнявці, Свидівку, Леськах, Вергунах, Хацьках, Яснозір’ї, Мошнах, Будищі. Робота їх полягає насамперед у виявленні родин, що опинились у складних життєвих обставинах.

Не пасуть задніх у цьому процесі і в Дубіївці. Там вже понад рік працює Валентина Березун.

-         Насамперед тішуся з того, що за цей час вдалося у дві сім’ї, що опинилися у складних життєвих обставинах повернути діток. Досить швидко і просто можна розлучити матір з дитиною, а от поборотися за них, дати їм ще один шанс бути разом – важче, проте тим солодшою видається перемога, - ділиться «секретами» буденної роботи Валентина Миколаївна. – У мене зараз під супроводом мама інвалід І групи. Аби «підняти її з дна», ми боролися всім селом – сільська рада, школа, батьківський комітет й просто небайдужі односельці. Гуртом зробили неможливе. І нині тим більше приємно, коли чуєш подяку за допомогу. Можливо, вона не настільки масштабно помітна, проте була надзвичайно важлива для цієї людини.

У пані Валентини на обліку перебувають і учасники АТО, й внутрішньо переміщені особи. Як розповідає фахівець, інколи люди потребують допомоги, проте через свою скромність соромляться звернутися. 

-         Здається, зовсім банальна ситуація – допомогти оформити приписку учаснику АТО, або мати не може влаштувати 4-річну дитину до дитячого садка. Питаю «А ви на обліку в дитячий садок стоїте?», «Ні, а що треба?», - відповідає. Тобто загальновідомі речі, а конкретно цій людині вони були не відомі, – розповідає фахівець із соціальної роботи. – Проте цей приклад доводить, що ті сільські ради, які шкодують грошей на утримання фахівця із соціальної роботи, дуже багато втрачають. Ми всі маємо проблеми. Проте одні можуть з ними справитися, а іншим потрібно підставити плече чи подати руку, або, як кажуть, взяти за комір і витягти з багна.

Кабінет для Валентини Миколаївни облаштували в приміщенні сільської ради. У проблемні родини, де можна натрапити на агресивну або ж неадекватну поведінку підопічних, жінку одну не відпускають – вона іде у супроводі сільського голови або ж командира громадського формування, адже ситуації бувають різні. Але людям потрібно допомагати, переконана фахівець.    

-         Коли не лишається близьких людей, на яких можна покластися, слід пам'ятати, що поруч є Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, їх фахівці, які підходять до вирішення проблем не формально. Маю надію, що й інші сільські ради візьмуть собі таких фахівців, аби ті, хто потребують уваги не залишилися наодинці зі своїми проблемами, - зауважує начальник Центру Людмила Гончар.

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Серпень 2020 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31