Коли одні шукають причини, а інші – можливості

Вівторок, 05 вересня 2017 12:35

Останнє віднаходять в Чорнявці. Торік сільська рада спрямувала найбільше субвенцій на виконання районних програм у відсотках до бюджету. Цьогоріч вже надали понад 300 тисяч гривень.

-         Я розумію колег, які не хочуть спрямовувати кошти з місцевого бюджету в спільний котел на реалізацію загальних програм, адже їх можна направити на капітальні видатки і зробити більше роботи в селі. Проте можливість співфінансування масштабних робіт, як-от ремонт доріг, придбання шкільного автобуса, відкриття додаткової групи в НВК, що самотужки нашому бюджету не під силу, для нас – реальний варіант вирішення соціально-значущих проблем, - пояснює сільський голова Василь Супрун.

Приміром, торік з місцевого бюджету спрямували на потреби навчально-виховного комплексу понад 230 тисяч гривень – це найбільше в районі, а загальна сума субвенції на реалізацію районних програм сягнула 460 тисяч гривень. А якщо враховувати, що у селі проживає лише понад 900 осіб, а серед бюджетонаповнюючих підприємств СТОВ «Нива», кілька приватних магазинів, новостворене ТОВ «Бихайв», то показники достойні. Разом з тим, у сільські раді відшукують й інші резерви для наповнення бюджету. Досить часто на заваді цього – неврегульоване законодавство.  

-         Найбільші площі – це лісові угіддя Чигиринського лісгоспу, - зауважує сільський голова. – Понад мільйон податків вони сплачують до державного та обласного бюджетів лише по нашому лісництві. Ми ж отримуємо лише незначні податки з рубок догляду. Але ліс у нас дозрілий і тут вже йде мова про деревину,  заготовлену в порядку рубок головного користування. А через недолугість законодавства податки йдуть мимо сільського бюджету. Люди запитують, чому так, адже ліс попід село, лісовози розбивають наші дороги, ми їх ремонтуємо, а навзаєм громада не отримує нічого. 

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Червень 2019 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30