Білозірська ОТГ виділила 50 тисяч на реалізацію громадських ініціатив

Середа, 19 липня 2017 16:01

Наразі триває триденний семінар для жителів громади, де польські та черкаські координатори публічних бюджетів діляться досвідом зі створення та реалізації громадських проектів.

– Навесні ми підписали меморандум про співпрацю з Фундацією українсько-польської співпраці PAUCI щодо реалізації проекту публічних бюджетів. Депутати сільської ради з місцевого бюджету спрямували на реалізацію громадських ініціатив 50 тисяч гривень, – розповідає заступник сільського голови з питань освіти і охорони здоров’я Ірина Грищенко. – Протягом трьох днів активні жителі громади, представники організацій та установ мають змогу навчитися у польських та черкаських колег створювати проекти, завдяки яким будуть вирішені питання місцевого значення.

До слова, з англ. participate – «брати участь». Саме в активній участі громадян у житті власного міста, села чи селища і полягає ідея громадського бюджетування. Залучення жителів до процесу ухвалення рішень з розподілу бюджетних коштів на реалізацію їх власних проектів – один з найчіткіших прикладів використання норм прямої демократії. Сам принцип виписаний у Законі про місцеве самоврядування.

– Ми очікуємо, що після навчання жителі громади представлять свої ідеї на розгляд координаційної ради у вигляді проекту. І після того, як ці проектні пропозиції будуть безпосередньо зареєстровані, кожен сельчанин отримає можливість проголосувати за певний проект. У результаті ми матимемо найбільш успішні громадські проекти, які профінансуємо цьогоріч, – повідомила управлінець.

Нагадаємо, ідея громадських бюджетів належить Бразильській робітничій партії, яка декларувала принцип «низи вирішують, що робити верхам». Коли у 1989 році їхній представник Олівіо Дутра переміг на міських виборах у Порту-Алегрі, він вирішив залучити бідне населення до управління містом. Так з’явився бюджет участі.

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Вересень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30