«Село. Кроки до розвитку»: на старті новий грантовий проект

Середа, 26 квітня 2017 16:09

ПАТ «Миронівський хлібопродукт» разом  з ТОВ «НВФ «Урожай»  та Ресурсним центром АНГО в рамках проекту «Село. Кроки до розвитку» запрошує зацікавлених осіб та господарські організаціїдо участі в конкурсі мікропроектів. Мета – мікрогрантова підтримка малого бізнесу на селі. Основне завдання – зниження рівня безробіття в сільській місцевості. Підтримають 24 проекти. Розмір одного гранту – 40 тисяч гривень. Головна умова – грамотний бізнес-план та впевненість у можливості його втілити.

 – Насправді багато сільгоспвиробників інвестують гроші в соціальну сферу тих населених пунктів, які розташовані на території, де вони працюють. Ми також цим займаємося, але зміщуємо фокус із соціальних об’єктів на конкретну особистість, – повідомляє директор ТОВ «НВФ «Урожай» Олег Васецький. –Чому це так важливо? Для того, щоб розвинути свій бізнес, потрібні кошти. Ми не просто їх даємо. Гроші – лише інструмент. Ми даємо людям можливості. У цьому суть проекту.

Участь у проекті можуть брати сільські жителі, дрібні фермери тощо.

Що для цього потрібно?

До 30 червня написати бізнес-план і подати на конкурс, відвідати тренінги, що проводитимуть для зацікавлених осіб, аби зрозуміти, яким чином писати бізнес-план.

– Складати бізнес-план допоможемо. Крім тренінгів, надамо ще додаткові консультації. Приклади бізнес-планів розмістимо на сайті, щоб учасники могли бачити зразки. Плануємо підтримати 24 проекти. Розмір одного гранту – 40 тис. грн, – каже виконавчий директор Ресурсного центру АНГО Анатолій Рекун.

Особливості бізнес-плану

Він повинен мати комерційну складову – бути прибутковим, і соціальну складову – давати можливість спрямовувати частину коштів від прибутку на створення нових робочих місць, залучення до роботи нових жителів сільської місцевості. Крім цього, можна ще організовувати міні-семінари у школах, під час яких передавати знання учням або ж надавати певні матеріали в дар.

На що НЕ можуть бути спрямовані кошти?

На благодійність, капітальне будівництво, заробітну плату і погашення боргів.

Завдання проекту

Виявити ідеї, що сприятимуть самоорганізації населення та внесуть новизну в розвиток села, стимулювати та організувати діяльність громадських ініціатив, які підвищують соціально-економічне перетворення в сільських громадах і покращують життя громадян, знайти нові ефективні практики, що можуть бути поширені й дадуть можливість залучати до само зайнятості інших громадян.

Етапи проекту

  • Ø Тренінги.
  • Ø Консультації.
  • Ø Робота експертної комісії: попередня оцінка бізнес-планів.
  • Ø Робота комісії з відбору: співбесіди з учасниками, остаточний вибір переможців.
  • Ø Проведення державної реєстрації для тих, хто її не має.
  • Ø Нагородження – публічно після проведення конкурсу.
  • Ø Перерахування коштів від МХП.
  • Ø Реалізація бізнес-планів.

Очікувані результати

150 учасників

40 проектів

24 зможуть реалізувати проекти

Цільова аудиторія – 4800 осіб

25 публікацій в ЗМІ

Анатолій Рекун додає:

– Часто кажуть, що наші люди стають успішними за кордоном. На рідній землі вони не можуть себе реалізувати. Так от, важливість цього проекту в тому, що ми хочемо дати українцям те, чого їм не вистачає для процвітання на Батьківщині. У людей є ідеї. Їм заважає необізнаність у тому, як викласти їх на папері, створити бізнес-план, і відсутність стартового капіталу. Наш проект може забезпечити цими ресурсами тих, хто пройде відбір конкурсної комісії.

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Жовтень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31