Вільшанка розподіляє лаври

П'ятниця, 14 квітня 2017 08:44

Нещодавно на сторінках газети був опублікований матеріал про те, як завдяки колективному зверненню громади села Мошни, підтриманому громадськими організаціями, відкрили шлюзи на Вільшанській насосній станції.

У Черкаському регіональному управлінні водних ресурсів, у підпорядкуванні якого перебувають і шлюзи, і насосна станція, заявляють, що все було не так. Аби не бути голослівними, ми вирішили подати коментарі всіх «причетних» до кінцевого результату – очищення та оновлення річки Вільшанка. 

Олена Башлик, фахівець із зв’язків з громадськістю та ЗМІ Черкаського регіонального управління водних ресурсів: «Підняття чи закривання шлюзів на Вільшанській насосній станції здійснюється не за бажанням мошнівської громади і не за розпорядженням тих чи інших керівників, а згідно «Правил експлуатації» та протоколу засідання Міжвідомчої комісії з питань погодження допустимих рівнів в придамбових водоймах насосних станцій, що захищають від підтоплення землі та населені пункти Черкаської області в зоні впливу Кременчуцького водосховища і де чітко прописано, як потрібно діяти персоналу насосної станції. Вільшанська насосна станція із 15 листопада по 30 березня не працювала, пропуск води здійснювався в одному напрямку через «щит-хлопавку». Кранівник, який має доступ до шлюзів, та начальник Дахнівської дільниці засвідчують, що у зв’язку з незначними рівнями у річці Вільшанка (відмітка не перевищувала 79,50 м БС) ніхто шлюзи не відкривав. Вільшанська насосна станція щорічно перекачувала від 98 млн м3 у 2013 році до 20 млн м3 у 2015 році води, тобто про відсутність промивки та оновлення не може бути й мови. Черкаське регіональне управління водних ресурсів для того, щоб забезпечити промивку річки Вільшанка в зазначений період відкрило шлюз в селі Деренківець і частина стоку річки Рось з орієнтовними витратами 7-8 м3/с проходила через канал Фоса у Вільшанку. Після включення в роботу насосних агрегатів шлюз був закритий».

Богдан Шкарбута, сільський голова с. Мошни: «Я відповідально заявляю, що шлюзи не відкривалися із 1996 року. Воду перекачували насосом, що ніяк не впливало на очищення та зарибнення водойми. Місцина стала перетворюватися на болото. Оскільки ніякі звернення не давали результатів, то ініціативна група громади села зібрала понад тисячу підписів і звернулися до ГО «Об’єднання бійців-реформаторів» за допомогою. Так інформація набула розголосу на рівні області. А далі вже спрацював весь механізм. Якби ми й далі мовчали, то справді дочекалися б екологічної катастрофи. Справді, шлюзи відкрили ті, хто за них відповідає. Але витребувала це громада села».

Сергій Лугеря, керівник ГО «Об’єднання бійців-реформаторів»: «Колективне звернення надійшло на початку березня. Вирішувати питання стали на рівні області. Підключилася громадська рада, яка діє при обласній державній адміністрації. Шлюзи були підняті лише після цього. Водойма очистилася. Тут з’явилася риба, а разом з нею, до речі, і рибні браконьєри».

Власне, можемо припустити, що кінцевий результат – очищення та оновлення річки Вільшанки – був вартий такої епопеї.

фото Черкаського регіонального управління водних ресурсів

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Жовтень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31