Дубіївчани ризикують потрапити в останній вагон потягу реформ

Середа, 29 березня 2017 10:02

Минулого тижня в Дубіївці відбулася сходка, де жителі села розглянули кілька можливих варіантів об’єднання громад, проте не підтримали жодного.

А вибирали поміж приєднанням до вже утвореної Білозірської ОТГ та об’єднанням в одну громаду з Геронимівкою і Руською Поляною. Нагадаємо, місяць тому саме жителі Руської Поляни вже вдруге запропонували своїм сусідам «одружитися», аби утворити одну потужну громаду, де люди зможуть отримати весь спектр послуг на місці.

Про те, як це відбувається в уже об’єднаній громаді, розповів староста селища Ірдинь Олександр Максимов.

– За півтора року об’єднання на розвиток селища ми отримали більше ніж за кільканадцять останніх років, – наголосив він. – Частково зроблені ремонти у школі, дитячому садку, будинку культури, ремонтують дороги. Люди отримують всі послуги в селищі. Тепер у нас з’явилася перспектива розвитку зеленого туризму, а ще очікуємо на інвестора. І це лише початок роботи.

Вочевидь, таке майбутнє не приваблює дубіївчан, бо сприйняли вони цю інформацію здебільшого негативно. Втім, не викликала їхньої прихильності і пропозиція про об’єднання від сільського голови Руської Поляни.

«Ми самодостатні і проживемо самі», – лунало в залі. Що мотивує людей так думати? Можливо, острах вийти із «зони комфорту», адже прийняти рішення про об’єднання – це взяти на себе відповідальність за власне життя, і за життя односельців. Звісно, легше голослівно, без кошторисних розрахунків заявляти, що «село самодостатнє і потужне» і кивати на район, область, Київ, мовляв, там нічого не роблять. А, можливо, сумніви, які, до речі, має і місцева влада:

– Як сільський голова, я підтримаю будь-яке рішення громади, а як житель села – я проти об’єднання, – сказав Олександр Кривошея.

Потяг реформ набирає обертів. На жаль, через власну категоричність та  небажання це усвідомити деяким громадам доведеться згодом застрибувати в останній вагон. 

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Вересень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30